Yazılımla Üretimin Buluşması: Makeathon Ankara

Makers Türkiye’nin desteklediği Makeathon Ankara 27-28-29 Nisan’da Ankara’da!

Ankara’da üretim kültürünü artırma amacıyla farklı etkinlik ve programlar düzenleyen Makers Ankara, yine bu amaçlarla 27-28-29 Nisan’da 48 saat aralıksız olarak Teknopark Ankara’da gerçekleşecek Makeathon Ankara’yı organize ediyor.

Makers Türkiye’nin de desteklediği bu maraton, “Akıllı Şehir ve Çevre Teknolojileri”, “Sağlık Teknolojileri” ve “Tarımsal Üretim Teknolojileri” ana başlıklarında belirlenen 15 konuda farklı disiplinlerden kurulacak takımların çözümler üretmesini amaçlıyor.

3B Yazıcılar, CNC, Lazer Kesici, Elektronik Kitler ve Ahşap İşleme aletlerinin bulunacağı “Üretim Alanı” ile donanım fikri olan takımların prototiplerini çıkarmalarını sağlamayı, “Persona Oluşturma”, “Kullanıcıdan Doğru Veriyi Alma” gibi eğitimler ve “Binanın Dışına Çık” konsepti ile de fikirlerin doğrulanma süresini hızlandırmayı hedefleyen yarışma için son başvuru tarihi 19 Nisan!

Etkinlikle ilgili detaylı bilgiye ulaşmak ve başvuru yapmak veya katılım bilgileri için Makeathon Ankara’nın sitesini ziyaret edebilirsiniz.

bir yorum bırakın