Yapay Zeka İle Giyinmeyi Öğrenmek

Futurism

Çoğu karikatürler aynı fikirdedirler, bir gezegeni yıkmak ve felakete yol açmak kolaydır ancan insan figürleri ve hassas etkileşimler konusunda çizimler yapabilmek zordur.

İşte bu yüzden Georgia Teknoloji Enstitüsü ve Google Beden Mühendisleri, gerçek bir dokuya ve fiziğe dayanarak kendi kendine giyinmeyi öğrenen bir yapay zeka (simüle edilmiş bir dünyada oluşturulmuş bir yapay zeka algoritması) oluşturmak için bir araya geldi.

Yapay zeka yazılımcısı, ifadesiz bir tavıra sahip karikatürize edilmiş bir arkadaş oluşturur programda. Sabah rutinine devam eden bu simüle edilmiş arkadaşımız, gömlek giyinmek için uğraşır, pentürbasyona (normal hareketin bozulması) uğrar, omzunu çıkarır, yüzüne karşı bir önlük giyinir. Ne zor bir gün ama!

İyi İş!

Bu eğlenceli bir videonun ötesinde bu simülasyon, yapay zekanın fiziksel dünya ile etkileşime girmeyi veya en azından gerçekçi bir simülasyonunu kendi başlarına öğrenebildiğini göstermektedir.

Bu destekleyici öğrenim sayesinde, yapay zeka yazılımını yazan kişi tarafından oluşturulmuş görevleri yerine getirmek için öğrenmeye çalışan bir yapay zeka sistemiyle karşı karşıyayız.

Bu örnekte, küçük arkadaşımız bir işi başarıyla bitirmenin yarattığı o sıcak memnuniyeti aramaya programlandı ve bundan dolayı çalışma ekibi oldukça gururlu. Videoyu izlemeyi eksik etmeyin.

Kaynak
futurism.com/the-byte/machine-learning-agent-get-dressed