Valilik ve Belediyeler için MakerLab ve Inovasyon Laboratuvarı

Makers Türkiye danışmanlık ekibi olarak özel sektörün yanı sıra kamu kuruluşlarına da destek veriyoruz. Ağustos 2018’de Osmaniye Valiliğimiz için bölgenin kalkınma ajansından alınması planlanan hibe için yaptığımız çalışmada bölgeye kurulacak inovasyon laboratuvarının fizibilitesini yaptık. Laboratuvarın içeriğinden, kullanıcıların belirlenmesine, operasyon modelinden, pazarlama aktivitelerine kadar 2 senelik iş planı çalışmamız, hem mimari hem teknik hem de ticari boyutlarda laboratuvarı kamu için en verimli şekilde kurulmasını hedefliyordu. Fizibilite sonrasında kurulumu da gerçekleştirip, tüm eğitmen eğitimlerini verebiliyor ve laboratuvar için sürdürülebilir modelleri de Türkiye’deki en deneyimli ekip olarak kurguluyoruz.  Farklı valiliklerle de inovasyon ve makerlab kurulumu, tasarım odaklı düşünce atölyeleri, mentorluk eğitimleri, girişimcilik eğitimleri konularında çalışmalara başlamak üzereyiz.

Ayrıca Türk Telekom’un başlatmış olduğu projoye dahil olarak Keçiören Belediyesi Keçiören Fen Lisesi içerisinde MakerLab seferberliğini başlattık! Makers Türkiye olarak kurmuş olduğumuz Maker laboratuvarından sonra 5 günlük Eğitmen Eğitimlerimiz tamamlandı.

  • Kodlama atölyesi
  • 3D Tasarım ve 3D Yazıcıları Tanıma
  • Algoritmik düşünme
  • Lehimle atölyelerini tamamlayan eğitmenler laboratuvar içerisinde öğrencilere eğitim verebiliyor, kullanılacak malzemeleri tanıyor ve bir çok maker projesine hakim olarak kurduğumuz MakerLabı en verimli şekilde kullanabiliyorlar.

Sizlerde bu kültüre dahil olmak için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yap