Türkiye’nin İlk Teknoloji Lisesi Tink Açıldı!

Türkiye’nin geleceğine katkıda bulunmak, öğrencilerin nitelikli eğitim alabilmelerini sağlamak, maker hareketi kültürüyle okulda tanışmak ve teknolojiyle değer yaratan liderler yetiştirmek amacıyla kurulan Teknoloji ve İnsan Kolejleri ilk kampüsünü Sancaktepe’de kurdu.
Günümüzde artık tüm meslek dallarında teknoloji kullanılmaya başlandı ve önümüzdeki yıllarda da teknolojinin tüm alanlarda hakimiyet kuracağı bir dönemdeyiz. Çocukları ve gençleri, maker kültürünün felsefesiyle de uyumlu olarak, teknolojiyi tüketen değil üreten tarafta yer almaları için daha doğru yönlendirmek zorundayız. Gençlere en iyi geleceği sunabilmek için eğitim sistemimizde de bir takım değişiklikler yaparak onlara en iyi imkanları sunmamız gerekiyor. Dijital bir dünyanın yetkinliklerine sahip olmak onlar için eğitim süreçlerinde ve ilerde meslek hayatlarında çok büyük artılar sağlayacak.

Tink, geleceğin liderlerini yetiştirmek ve onların hayallerine katkıda bulunmak amacıyla kuruldu ve öğrenci kayıtlarını almaya devam ediyor. Teknolojik alt yapısı sayesinde öğrenciler okul ortamında tüm yeni teknolojileri deneyerek, uygulayarak, kendi projelerini hayata geçirerek öğrenebilecekler. Teknolojik eğitim ve atölyelerin dışında girişimcilik eğitimleri de sunulacak. Girişimcilik eğitimlerinde öğrenciler fikirlerini hayata geçirirken hangi süreçlerden geçecekleri hakkında deneyim sahibi olacaklar. Yoğunlaştırılmış ingilizce eğitimleri ve teknoloji dünyasındaki şirketlerde deneyim programları ile öğrencilere imkanlar sunuluyor.
Kendi mobil uygulamasını yapabilen, yazılım geliştiren, robotik ve elektronikle ilgili çalışmalar yürüten; projeleri ve yaptıklarıyla Türkiye’de ve yurt dışında başarılara imza atacak öğrenciler yetiştirme amacıyla yola çıkan Tink öğrenci kayıtlarına devam ediyor. Teknoloji ve maker yetkinliğine sahip olan en başarılı doktorlar, mimarlar, girişimciler olması hedefiyle kurulan Tink’te yer almak isterseniz ziyaret edebilir ve öğrencileriniz için iletişime geçebilirsiniz.
www.teknolojiveinsankoleji.com
444 28 92

Yorum yap