Türk Telekom ile Türkiye’de MakerLab Seferberliğini Başlattık!

Türk Telekom ile başlattığımız proje kapsamında Keçiören Fen Lisesi’nde Makers Türkiye olarak Ankara’daki ilk Maker Laboratuvarımızı kurduk. Aralık ayı içerisinde 2 tane daha MakerLab kurulumunu gerçekleştireceğiz.  MakerLab içerisinde bilgisayar atölyesi, lehim yapma atölyesi, atölyelerin olmazsa olmazı Elektronik kartlar ve 3 boyutlu yazıcılar gibi bir çok malzeme ile laboratuvarımızın açılışını gerçekleştirdik.

 

Maker Laboratuvar açılışından sonra okul içerisindeki öğretmenlerimize 5 günlük Sertifikalı Eğitmen eğitimimizi düzenledik. Bu eğitim kapsamında,

  • Kodlama atölyesi
  • 3D Tasarım ve 3D Yazıcıları Tanıma
  • Algoritmik düşünme
  • Lehimle atölyelerini tamamlayan eğitmenler laboratuvar içerisinde öğrencilere eğitim verebiliyor, kullanılacak malzemeleri tanıyor ve bir çok maker projesine hakim olarak kurduğumuz MakerLabı en verimli şekilde kullanabiliyorlar.

Valilikler, belediyeler ve kalkınma ajansları ile yürüttüğümüz projeler ile Maker Laboratuvarlarını yaygınlaştırmaya devam ediyor, danışmanlık ekibi olarak özel sektörün yanı sıra kamu kuruluşlarına da destek veriyoruz. Tüm Türkiye kapsamında bölgeye kurulacak inovasyon laboratuvarının fizibilitesini yaparak şehirlerimizin teknolojiyi kullanılmasına yardımcı olmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Siz de kendi bölgenizi teknoloji ile kalkındırmak için buradan bize ulaşın ve 48 saat içerinde talebinize uygun teklif gönderelim.

bir yorum bırakın