Timbord Nedir?

Agile proje ekiplerine önemli oranda yön veren yönetim araçları günümüzde çeşitlilik kazanmıştır. Bu tip araçların etkili kullanımı, proje süreçlerinde verimliliği ve motivasyonu artırmaktadır. Zaman çizgisinde nerede olunduğu, problemlerin ve geri bildirimlerin neler olduğu, bugün özelinde artık çevik proje ekiplerinin kullandığı araçların önemli etkisi bulunmaktadır.

Projenin tıpkı canlı bir organizma gibi sürekli bir ilgi istediği unutulmamalıdır. Projeleri doğru Agile kültürü ile kuş bakışı takip etmek ve hiçbir detayı gözden kaçırmaksızın kontrolü elde tutmak, sürecin başarıya ulaşmasını sağlar.

Bütün departmanlarda takibin yakından yapılabilmesi, sorumluluk ve görev tanımlarının belirlenmesi, raporlamanın gerçekleştirilmesi çevik proje yönetim araçları ile bambaşka bir boyuta evirilir. Çevik proje yönetim ve takip araçlarının birbirine hızlıca entegre edilmesi, takip açısından kolaylıklar sağlaması, proje sürecine verimlilik ve işlevsellik anlamında yarar sağlaması ya da motivasyonu arttırır.

Timbord Hakkında Temel Bİlgiler

Timbord hakkında vurgulanacak en önemli nokta, çevik ekiplerin işlerini tek bir sayfada takip etmesini sağlayan bir araçtır. Farklı sektörlerde rahatlıkla kullanılabilen Timbord’u ücretsiz keşfetmek mümkün. Bunun için https://timbord.com/ üzerinden bir kayıt oluşturmanız yeterli. Bu aşamadan sonra Timbord’un demo versiyonunu belli bir süre kullanma hakkınız sağlanacaktır. Entegrasyon sürecinde ücretsiz görüşme yaparak agile yönetim aracını verimli kullanmanızda yardımcı olunacaktır.

Timbord paketleri; giriş, işletme ve girişimci olmak üzere üç grupta incelenebilir. Bahsedilen paketlerden birini seçmeniz durumunda ise, paketinizin içeriğine göre kullanabileceğiniz hizmetler ve yetkileriniz değişmektedir. Giriş paketinde; tek dashboard, tek entegrasyon, saatlik veri yineleme ve şablon dashboardları şeklinde bir içerik sunulmakta. İşletme ve girişimci paketinde ise dashboard ve entegrasyon sayıları kademeli olarak artış gösteriyor. Ayrıca özelleştirilmiş gösterge tabloları ve çağrı merkezi desteği, yüksek paketleri ayrıcalıklı kılıyor.  Tüm bu paketlerin ayrıntıları site üzerinden incelemeniz mümkündür.

Entegrasyon özellikler

Timbord’u en özel kılan özelliklerden biri de entegrasyondur. Bu süreçlerde dilediğiniz ölçüde Agile panonuzu Timbord  Dashboard’a entegre edebilirsiniz. Bu da performans düzeyinizi her açıdan görme şansını size sunacaktır. Örneğin istediğiniz bir Kanban veya Scrum işlerinizi (Trello ve Jira) Timbord ile birleştirmek tamamen size kalmış. Bu sayede panonuzdaki tüm ayrıntıları kolayca görüntüleyin.

Timbord, takımınızı rahatsız etmeden kontrol altında tutmanıza ve takip etmenize yardımcı olur. Gösterge tabloları ve detaylı raporlara sahip olmak alternatif araçlarla kıyaslarsak oldukça maliyetlidir. Fakat Timbord, tüm bu hizmetleri optimum ücretler karşılığında sunmaktadır. Ayrıca Timbord, customized tablolar sunabildiği gibi tabletlerde ya da mobil cihazlarda tam uyumlu çalışır.

Timbord, Trello ve Jira gibi programlarının entegrasyonu yapılır. Bunun ardından, sahip olduğunuz veri customize, kendi seçiminize göre görselleştirilebilir. Veri görselleştirme aracılığıyla, agile ekibin performans düzeyleri istenilen aralıkta gözlemlenir. Böylelikle, ekiplerin neleri nasıl ne sürede yaptığını ve hikaye notlarına kolaylıkla ulaşılır. Agile yapının değerlendirilmesi hızlandırılır ve kolaylaştırılır.

Timbord aracını Makers Türkiye ekibi ilk başta, kendi ihtiyaçları için kurumun içinde üretmiştir. Belirli bir sürenin ardından Timbord’u Agile çalışan kurumlarda test etmeye başlamıştır. Çevik ekiplerin ölçümü için kullanımı kolay araç olmasının ardından ürünü pazara açmıştır. Şu anda kullanmak isteyen müşterilerin entegrasyon sürecinde birebir destek sunmaktadır.

Timbord ve çevik ekip yönetimi için iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

Size ulaşmamız için aşağıdaki formu doldurun.