Tetra Pak ile Çalışan Memnuniyeti için Tasarlanan Kurgularımız

2019’un son aylarında Tetra Pak çalışanları ve çalışan çocukları ile etki yaratan atölyelerimizi gerçekleştirdik.

Tetra Pak çalışan memnuniyeti için yaptığı çalışmalarda çalışanlarının çocuklarına 21.yy yetkinlikleri ile ilgili eğitimler vermeye karar verdi. Makers Türkiye olarak Tetra Pak’ın bu talebi üzerine çalışan çocukları ile teknoloji atölyelerimizi tamamladık. Daha önce gelen aynı talepler üzerine İNG, Brisa, Albaraka Türk ve Migros gibi kurumlardan toplamda 500+ çocuk ile günlük ve aylık kurgulara sahip atölyelerimizi de gerçekleştirmiştik.

Farklı yaş gruplarıyla farklı atölyeler düzenlediğimiz Tetra Pak ile yeni nesil yetkinlikleri teknoloji atölyelerimiz vasıtasıyla çocuklar ile tanıştırma fırsatını yakaladık. 5-7 ve 7-10 yaş gruplarına Kodlama,Elektronik ve Oyun Yapma eğitimleri ile bu konularda ilk adımı atmalarına aracılık ettik.

Tetra Pak ile 2. kez bir araya gelişim ise, Finans departmanı çalışanlarına verdiğimiz Design Thinking crash coursumuz oldu. Oldukça heyecanlı ve sürükleyici geçen çağımızın en geçerli fikir geliştirme ve problem çözme metodolojisi olan Tasarım Odaklı Düşünme(design thinking) atölyemiz 2 saatlik süreyi aştı:) Katılımcılar hayatımızda olan belli başlı problemlere tasarım odaklı çözüm arayışına girip yaratıcı yöntemler ile nasıl çözüm bulabileceklerini farklı adımlarla deneyimlediler.

  • Empati Kur,
  • Problemi/Fırsat Alanını Tanımla,
  • Fikir Üret,
  • Prototiple,
  • Test Et,
  • Değerlendir olarak 6 adımdan oluşan Tasarım Odaklı Düşünme metodolojisinin hemen hemen her adımını denemiş oldular.

Makers Türkiye olarak farklı kurgular ile 1 tam gün ya da 3,4 gün şeklinde eğitimlerini verdiğimiz kurumlarda bu görünen tüm adımları gerçekleştirerek iş hayatındaki gerçek problemler üzerinde sorunlara çözümler bulup kurumlara yenilikçi yaklaşımlar getiriyoruz.

Sizin için yapacağımız yaratıcı workshop ve eğitim kampı kurgularımız için bize ulaşabilirsiniz.
[email protected]

 

 

bir yorum bırakın