Telefon Kameranızın Kalitesini Artırmak İçin 6 Faydalı Araç

Telefon kamerası kalitesini artırmak ve aşağıdaki yöntemlerle kullanmak size harika fotoğrafların yolunu açabilir.  Tek yapmanız gereken, telefonunuzda kullanacağınız uygulamayı seçmek ve yola koyulmak.

Telefonla fotoğraflar çekmek artık fotoğrafçılığın bir alt kategorisi haline geliyor: “İphonografi“.
Telefonlarımızdaki kameralar giderek daha iyi bir hale gelse de,  – makro çekiş, iyi aydınlatma, mükemmel selfie açısı – gibi telefonunuzdan alışılmışın dışında olan şeyleri başarmasını bekleyemezsiniz. Eşi benzeri olmayan çekimler yapmanıza yardımcı olmak için, işte size akıllı telefonunuzda kullanabileceğiniz ve fotoğrafçılık ile tecrübe edebileceğiniz altı proje.

1. Gobo Kol Kamerası Telefon Standı

Eğer kameranızı elinizde tutuyorsanız, baş üzerinden çekeceğiniz fotoğraflar herkesin de bildiği gibi aldatıcı olabilir. Eğer çok fazla “Adım adım nasıl yapılır” fotoğrafçılığı yapıyorsanız, baş üzerinden çekilen fotoğraflar bir adımı göstermenin en kolay yoludur. Telefonunuzu, projektörünüzü ya da araç gereçlerinizi hokkabaz gibi sürekli yer değiştirmeye çalışmadan ve size odaklanmanız gereken asıl şeyin elinizi modellemeniz olduğunu fark ettirecek, yukarıdan aşağı fotoğraflarınızı çekmenizi sağlayacak olan bu stant size iyi bir deneyim kazandıracaktır.

2. Masrafsız Dijital Mikroskop

Sivil bilim adamları için muhteşem olan bu proje, çalışmak için sadece telefonunuzun kamerasına ihtiyaç duyan dijital bir mikroskop teçhizatı oluşturmak için bir kaç ucuz materyal ve lazer işaretçinin lenslerini kullanır. Birden fazla lens kullanırsanız, 375x’e kadar büyütme alabilirsiniz.

3. Fotoğraf Çekimi İçin Işıklı Telefon Kabı

https://youtu.be/tMRpjvsN3Yw

Hiç bir şey selfieyi, suratınızdaki haşin gölgeler kadar başka bir şey mahvedemez. Gölgeleri en az seviyeye düşürmek amacıyla Simon Ellington kamp ışığından bu yuvarlak ışıklı telefon kılıfını oluşturdu. Yuvarlak ışık bonusu: gözlerinize yansıyan küçük ışık daireleri göreceksiniz.

4. Telefon kamerası kalitesini artırmak için İphone için Kendin Yap Tutucu

Henk Rijckaert, dükkanında bulunan öğelerden esnek bir tripod tasarımı yaptı. Bu eğreti tripodun ayakları için kullanılan elektrik kablo, hızlı bir şekilde fotoğraf çekecek şekilde telefonunuzu dik ve sabit tutmak için yeterince sert ancak yine de bükülebilir. Bu da ağaç dalları ya da trabzanların etrafına dolayabilmenizi sağlar.

5. Akıllı Telefon Projektörü

Tabi ki, deneyim sürecinde biraz eğlendikten sonra,  fotoğrafçılık yeteneklerinizle hava atmak isteyeceksiniz. İşte yapmanız gereken: görselleri telefonunuzdan duvara yansıtın.

6. Kendin Yap Gimbal

Sabit bir el daha iyi fotoğraflar elde etmenizi sağlayabilir, ancak film/video çekimi söz konusu olduğunda mutlaka yumuşak bir dokunuş gereklidir. Bu gimbala bir akıllı telefona takıldığında, kısa metrajlı film/video çekimlerinizde daha profesyonel bir çekim deneyimi kazandırabilir.

bir yorum bırakın