Techopedia, Maker Hareketini açıklıyor!

Photo by Maker Photos from Shutterstock

Maker hareketi, öncelikli olarak, kendine özgü teknoloji ürünlerini geliştirmek için kendin yap (DIY) ve diğerleriyle (DIWO) teknikleri ve süreçleri kullanan insanların sayısının artmasına verilen isimdir. Genel olarak, DIY ve DIWO, bireylerin, yazıcılar, robotlar ve elektronik cihazlar gibi karmaşık aygıtları ve araçları şematik, metinsel veya video gösterimi kullanarak oluşturmasını sağlar. İnternet üzerinden şu anda mevcut olan tüm kaynaklarla, hemen hemen herkes, kullanıcılar tarafından yaygın olarak benimsenen basit cihazlar oluşturabilir. Örneğin, bir teneke kutu, piller ve birkaç konektör kullanılarak üretilen popüler bir DIY USB şarj kiti olan MintyBoost, çevrimiçi talimatlar kullanılarak kolayca oluşturulabilir veya cihazlarını satan diğer üreticilerden satın alınabilir.

Maker dünyası hakkında detay bilgiler için Makers Türkiye Learn tarafından hazırlanan Maker Eğitim Sözlüğü için aşağıdaki formu doldurmayı unutmayın! 

Maker hareketine siz de katılmak istiyorsanız bu eğitim tam da size göre!

Maker hareketi altında oluşturulan ürünlerin çoğu, herkesin erişebileceği ve mevcut dokümanları ve kılavuzları kullanarak oluşturabildiği gibi, açık kaynaklıdır.

Bununla birlikte, maker hareketi, daha önce hiç bulunmayan ve evlerinde, garajlarında veya sınırlı üretim kaynaklarına sahip bir yerde bireyler tarafından geliştirilen ürünleri ve icatları da içerir. Üretimin sınırı yok, hayal gücünüzle birlikte Makers Türkiye Eğitim Programları sizleri bekliyoruz!

Maker Eğitim Sözlüğü için formu doldurmayı unutmayın!


Kaynak

https://www.techopedia.com/definition/28408/maker-movement