Son Zamanlarda Bizi Etkileyen 21 Parlak Yenilik/İnovasyon

21. Ay Işığı Lambası

© in-es.com

Evini biraz daha romantik ve gizemli yapmak isteyenler için bazı özenli tasarımcılar bu Ay şeklinde olan sıra dışı lambaları yaptı.

20.”Nessy” Kepçesi

© animicausa.com

Loch Ness Canavarına benziyor. Bu, bir daha mutfakta asla sıkılmayacaksınız demek oluyor!

19.Bulut Yağmurlama Sistemi

© dailylifelab.com

DailyLife Lab’dan Koreli tasarımcı Jeoong Seungbin, bitkileriniz için gerçekten havalı bir şey icat etti. ‘bir yağmur potası’. Bu pin-up (tutturulan) yapı suyu küçük yağmur damlalarına dönüştüren şirin bulut şeklinde bir su filtresine sahip.

18.Eski Şişelerden Yapılmış Lambalar

© suck.uk.com

Bu LED şişe mantar, boş şişeleri kullanışlı masa lambalarına dönüştürmenize yardımcı olabilir. Mantar şekilli bir aksesuar bir LED ile USB’den şarj edilmiş bataryayla çalışır. Bu cihaz su geçirmez olduğundan dışarıda kullanılabilir.

17.Telefonlarınızı Şarj Edebileceğiniz Mobilya

© dezeen.com

IKEA, akıllı telefonlar ve diğer cihazlar için gerçek kablosuz şarj istasyonlarına hizmet edebilecek bir dizi mobilya ve aksesuar lanse etti.

16.Kağıttan Uçağı Kontrol Eden İlk Akıllı Telefon

© poweruptoys

Power Up 3, kağıttan uçağı uçan bir makineye dönüştürür. Sadece bir kopya kağıdını uçak şekline getirin, Power Up 3’ü bağlayın ve uygulamayı kurun.

15.Güneş Enerjili Bahçe Lambaları

© firebox.com

Rakun ve sincap şeklindeki bu fenerler gündüz ve gece fark etmeksizin her bahçeyi aydınlatacaktır. Ayrıca ekonomikler. Bu sevimli hayvan şeklindeki ışıklar güneş enerjsiyle çalışıyor.
14. İllüzyon Çay Takımı
© d-bros.jp

Japon tasarım ekibi D-Bro, Waltz olarak adlandırılan bu eşsiz çay takımı fikrini ortaya attı. Tahmin edebileceğiniz gibi, sır, çay fincanlarında çay tabağı yüzeyindeki görüntüyü yansıtan ayna yüzlerine sahip olmasının altında yatıyor. Büyüleyici!

13.Gökkuşağı Sehpası

© John Foster

Bu sihirli sehpada, prizmalar gün ışığını saptırıyor ve etrafında gökkulağı renkleri oluşuyor.

12.Parlayan Kulaklıklar

© kickstarter.com

Glow Laser kulaklıklar dinlediğiniz müziğin ritmini algılayarak karanlıkta parlıyor ve kalp atışlarınızı ölçebiliyor. Bu, akşam ve geceleri koşu yapmaya düşkün olanlar için oldukça kullanışlı bir fikir. Kulaklıklar bisikletçiler ve sürücüler için sizi daha görünür kılacaktır!

11.Balinanın Kuyruk Fırçası

 

© avihaishurin.com

Bu balinanın pencereler ve diğer yüzeyler için tasarlanmış kuyruk şeklindeki fırçası şirin ve doğal gözüküyor. Yaratıcısı, tasarımcı Avihai’dir.

10.Hipopotam Koltuk

© maximorier

Bu şirin ve şık deri koltuğa aşık olmaktan kendinizi alıkoyamayacaksınız!

9.Lamba Şeklindeki Kitap Ayraçları

© peleg-design.com

Peleg Design Studio,bu lamba şeklindeki orijinal kitap ayraçlarını yarattı. İşte tüm kitapseverler için özel bir şey!

8.Değiştirilebilir Ayakkabılar

© debyshoes.blogspot.ru

Kadın sürücüler için özel olarak tasarlanan Sheilas’ Wheels diğer ayakkabıların aksine topukların boyutlarını küçültmekle kalmadan ayrıca onları tamamen ortadan kaldırılabiliyor. Onları babete çeviriyor. Bir daha asla şıklık ve sürüş arasında seçim yapmak zorunda kalmayacaksınız!

7.Kolay Fiş

© red-dot.sg

Seungwoo Kim’in bu fikri, elektrikli aletleri kullanma tehlikesini azaltmak içindir. Ortasında oyuk olan bu ergonomik fiş, mavi parlayan ışığı sayesinde size ortadan kaldırmanız gerektiğini hatırlatacak. Alternatif olarak, bir lamba olarak da kullanabilirsiniz.

6.Balkonda Barbekü

© rakuten.de

Tasarımcı Simon Strachinaru’nun bu icadı sayesinde büyük şehirlerdekiler bile ızgara üzerinde lezzetli yiyecekler pişirebilir. Bruce diye adlandırdığı buluşu, balkonda yapılacak olan barbeküler için oldukça pratik bir yöntem. Uzun dikdörtgen şekliyle saksıyı andırıyor.

5.Üzerinde Çizim Yapabileceğiniz Yatak Örtüleri

© eatsleepdoodle.com

Stitch’in Doodle Çarşafları gerçekten basit bir buluş. Bunlar sadece renkli işaretlerle kaplı beyaz çarşaflar. Çizimlerde kullanılan mürekkep, çamaşırların içine koyduktan sonra mükemmel şekilde beyaz çarşafa sahip olmanızı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

4.Dağ Zirvesi Bardakları

© northdrinkware.com

Oregonlu bir grup cam yapıcısı, 3450 metre yüksekliğinde bir dağı bardağa işlediler. Çok etkileyici olan ve gerçekten sade bir fikir.

3.Babayla Yürümek

 

© saddlebaby.com

SaddleBaby çocuklarınıza verebileceğiniz en iyi taşıma sistemidir. Çoğu zaman elleri akıllı telefonlar, kameralar veya diğer cihazlarla meşgul olan ebeveynlerin omuzlarına sabitlenir. Ebeveynlerin çocuklarını omuzlarında taşımasına ve aynı anda ellerini serbest tutmalarına olanak sağlar. Zekice!

2.Okulda Kaymak

 

© imgur

Çünkü merdiveler çok sıkıcı!

1.İletki Paspası

© reddit

Her matematik öğretmeni böyle bir paspasın hayalini kuruyor.
çevirinin kaynağı: https://brightside.me/article/20-brilliant-inventions-that-impressed-us-last-year-70855/

Yorum yap