Sıkça Sorulan Sorular

  • Üniversite davetlerine geliyor musunuz?

Makers Türkiye ekibinin yoğunluk ve takvim programına göre size olumlu/olumsuz geri dönüş yapacağız. Kurucumuz Ongun Tan konuşmalarını profesyonel olarak yapmaktadır. Ancak kar amacı gütmeyen etkinliklere uygunluk durumuna göre katılabiliyor. onguntan.com adresinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  • Projelerimize sponsor(finansal ya da ekipman destek) oluyor musunuz?

Makers Türkiye platformunda bulunan ‘’ Bize Katıl ‘’ bölümünden proje fikirlerinizi yollayabilirsiniz. Fikirleriniz Makers Türkiye ekibi tarafından değerlendirilip size geri dönüş yapılacaktır. Makers Türkiye olarak genelde nakit dışında destek olabiliyoruz. Proje duyurusu, mentorluk, networkümüzün kullanılması bu faydalardan bazıları.

  • Gönüllü olarak katılmak istiyorum neler yapabilirim?

Makers Türkiye platformunda yer alan ‘’ Bize Katıl ‘’ bölümünden gönüllü başvurusu yapabilirsiniz. Gönüllü formunu doldurduğunuzda size bilgilendirme maili atılacaktır. Gönüllü olarak katıldığınızda Makers Türkiye platformunda içerik üretebilir, maker etkinliklerine katılabilir-düzenleyebilir, maker buluşmalar düzenleyebilir, ‘’kendin yap’’ proje içerikleri oluşturabilirsin.

  • Platformda duyuru yapmak istiyorum nasıl yapabilirim?

Makers Türkiye platformunda yer alan ‘’ Sen de Duyur ‘’ bölümünden etkinlik/ atölye çalışması/ proje/ kurum-kuruluş ve atölye/ürün duyurularınızı yapabilirsiniz.  Duyurularınız Makers Türliye ekibi tarafından değerlendirilip platformda içerik olarak yer alacaktır.

  • Platformda yazar olmak istiyorum ne yapmam gerekiyor?

Makers Türkiye platformunda yer alan ‘’ Bize Katıl ‘’ bölümünden yazar ol formunu doldurarak yazarlık başvurusu yapabilirsiniz. Formu doldururken yazmış olduğunuz yazı dosyasını eklemeniz gerekiyor. Makers Türkiye ekibi tarafından yazınız değerlendirilip yayına alınacaktır.

  • Makers Türkiye’nin yaptıklarından haberdar olmak istiyorum ne yapmam gerekiyor?

Makers Türkiye platformunda yer alan ‘’ en son gelişmelerden haberdar ol! ‘’ bölümünden mail listemize kayıt olabilir ve güncel bir şekilde neler yaptığımızla ilgili sizi bilgilendirebiliriz.

  • Yaşadığım şehirde maker hareketiyle ilgili çalışmalar yapmak istiyorum ne yapmam gerekiyor?

Bulunduğunuz şehirde maker buluşmaları organize edebilir ve bunu Makers Türkiye platformundan duyurabilirsiniz. Makers Türkiye platformunda duyurduğunuz etkinliklerinize katılımın oldukça yüksek olacağını unutmayın! Bizi de haberdar etmeyi unutmayın. Etkinlik duyurusu için platformda yer alan ‘’ Sen de Duyur ‘’ bölümünden başvuru yapabilirsiniz.

  • Maker atölyelerine katılmak istiyorum nasıl bu atölyeleri bulabilirim?

Makers Türkiye platformunda yer alan ‘’ Arıyorum ‘’ bölümünde Türkiye’de bulunan maker atölyeleri listeleniyor ve neler yapıldıklarıyla ilgili detaylı bilgi bulunuyor. Siz de şehrinizde maker atölyesi bulmak ve katılmak istiyorsanız bu alandan inceleyebilir iletişime geçebilirsiniz.

  • Maker olmak istiyorum nerede staj yapabilirim?

Makers Türkiye platformunda yer alan ‘’ Arıyorum ‘’ bölümünden çalışan ve stajyer arayan kurumları inceleyebilir başvuru yapabilirsiniz.

  • Sizinle ortak bir çalışma yapmak istiyorum nasıl iletişime geçebilirim?

Makers Türkiye platformunda yer ‘’ Bize Katıl ‘’ bölümünde yer alan iletişim formunu doldurarak bizlerle görüşmek istediğiniz konuları iletebilirsiniz. Sizlere hemen geri dönüş yapıyor olacağız.