Satış Pazarlamada Dijital Reklamı Tercih Etmenin 5 Faydası!

Kolay ulaşılabilir ve hızlı internet bağlantısı ile birlikte akıllı telefonların ve tabletlerin vazgeçilmezimiz olduğu bu çağda milyonlarca insan zamanını dijital platformlarda geçiriyor.
Bu gerçeğin farkına varan işletmeler dijital reklamları daha çok tercih etmeye yönelmiş durumda.

Peki dijital reklamları tercih etmenin sağladığı faydalar nelerdir?

1 Düşük Maliyet

Doğru segmentasyonla hedef müşteri doğru kampanyaya yönlendirilir böylelikle satış olasılığı artırılır ve maliyetler düşürülür.

Kadın ayakkabıları için hem fiziki  hem de e-ticaret mağazası olan ve özel teklifler sunan bir marka düşünelim.  e-posta pazarlaması ile duyuracağı kampanyasında sadece kadınlara gönderim yapabilir, eğer fiziki mağazaları da kapsıyorsa bölge seçimiyle belirlenen bölgedeki hedef müşteriye ulaşabilir.
Böylece büyük  müşteri grupları uygun sınıflandırma ile daha küçük bir müşteri gruplarına ayrıştırılarak satış olasılığı artırılır.

2  Kolay Ölçümleme

Google Analytics, Google Ads gibi analitik araçlar kullanarak web sitenizdeki hedefleri ölçebilir, reklam sonuçlarına anlık ulaşabilir ya da e-posta performansınızı değerlendirebilirsiniz.

Geleneksel pazarlama yöntemlerinde sonucu görmek için aylarca beklerken dijital pazarlama da sonuçlara anlık ulaşabilmek potansiyel müşterinin davranışlarındaki eğilimleri ve kalıpları yorumlamanızı sağlar. Böylece daha bilinçli kararlar ile müşterinizi web sitenize çekebilirsiniz.

3 Hızlı Sonuç ve Kolay Ayarlanma

Yapmış olduğunuz dijital pazarlama kampanyası gerçek zamanlı etkileşim olanağı sağlar ve bu da kampanyanızın nasıl devam edeceği konusunda size bilgi verecektir. Yüksek performans gösteren bir kampanya için yalnızca bir komut ile bütçe artırımı yapabilir ya da beklendiği gibi gitmeyen reklamı anında durdurabilirsiniz.

4 Paylaşım kolaylığı

Pazarlama iletişiminde yeni bir kavram olan “çarpan etkisi” dijital pazarlamanın bize sunduğu muhteşem bir olanaktır. Dijital pazarlama kanallarının çoğu daha çok takipçi ile paylaşılmasına imkan tanıyan özellikleri sayesinde , yani X bütçe ile oluşturduğunuz kampanyayı takipçinizin daha çok takipçi ile paylaşması çarpan etkisi yaratmaya yardımcı olur.

 

 

5 Kürselleşme Olanağı

İçinde bulunduğumuz internet çağında artık coğrafi sınırların olmadığı dijital bir dünya var. Bu da bulunduğunuz sınırların çok ötesine geçmeye, verdiğiniz reklamın dünyanın herhangi bir yerinde görünür olmasına olanak sağlıyor. Böylece küçük girişiminiz tüm dünyayı Pazar alanı haline getirebilir, daha fazla müşteri kazanmanızı sağlayarak daha fazla satış yapmanızı mümkün hale getirir.

Makers Türkiye tüm işbirliklerini digital pazarlama gücü ile kazanmaktadır. Bu alanda oluşturduğumuz uzman kadromuz ile Digital Marketing eğitimi açmayı planlıyoruz. Yeterli talep oluştuğunda eğitimimiz lanse edilecektir. Eğitime katılmak isteyenler aşağıdaki talep formunu doldurarak ön başvurularını yapabilir.