Ordu Oyun Akademisi Başladı!

Turkcell, yeni oyun platformu PlayCell ile çocukların eğlence dünyasına girdi. PlayCell, 5-12yaş arası çocuklar için bine yakın ücretsiz, eğitici, öğretici ve eğlendirici oyunun yer aldığı ve aileler için güvenilir bir platform olma özelliği taşıyor.

Turkcell işbirliğinde, oyunlar tasarlamaları için Ordu’da kurulan teknoloji ekibiyle Oyun Geliştirme eğitimlerine başladık.

Ordu Oyun Akademisi 1.gün

İlk gün Oyun dünyasına giriş, oyunlaştırma ile başladı. Eğitimlerimize oyun üretimi ile devam edeceğiz. Bu eğitim ile tüm katılımcılarımız kendi oyunlarını yapacaklar. Yapılan oyunlar ile Turkcell PlayCell platformu daha da canlanacak!

Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler Turkcell & Makers Türkiye Oyun Geliştirme Atölyesi Açılış Konuşmasında.

Oyun tasarlarken kodlamayı eğlenceli, stratejik ve senaryo bazlı hale getirerek ticari çıktıya dönüştürmeyi hedeflediğimiz bu eğitimimizde; katılımcılar alanında uzman Makers Türkiye Oyun Geliştiricilerinden eğitim alarak, gelecek nesillere aktarımı sağlayacaklar. Her zaman savunduğumuz eğlenirken üretme felsefemiz ile, hem katılımcı öğrenenlerin hem de sonrasın da bu eğitimi alacak öğrencilerin bilişsel, algoritmik ve tasarımsal becerilerini geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

Ordu, dijital oyun yazılım merkezi oluyorDijital operatör Turkcell, Türkiye’de 5 milyar TL’ye ulaşan oyun pazarında her yaş grubuna hitap eden farklı platformlarını kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor.

Playcell ile hem güvenli hem de reklamsız oyun platformu sunan Turkcell, Türkiye’nin dijital oyun geliştirme alanında söz sahibi olması adına yeni bir girişimi hayata geçiriyor. Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Mehmet Hilmi Güler, BİLSEM’in öğretmenlerine Makers Türkiye uzman eğitmenleri tarafından 10 gün boyunca dijital oyun geliştirme eğitimleri verilecek. Böylece Ordu’daki genç neslin bu bilgiler ışığında oyun geliştirme alanında sektörde söz sahibi olması amaçlanacak.

Basında yer alan Makers Türkiye & Turkcell İşbirliği

Ordu, dijital oyun yazılım merkezi oluyor!

Habertürk: “Dijital oyun geliştirmede dünyada söz sahibi olmalıyız.”

haberturk.com

Haberler.com: Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Mehmet Hilmi Güler, “BİLSEM’in öğretmenlerine Makers Türkiye firmasının uzman eğitmenleri tarafından 10 gün boyunca dijital oyun geliştirme eğitimleri verilecek.” 

Sondakika: “Temel seviyeden başlayan eğitimler doğrultusunda, her birey maker hareketi, oyun geliştirme ve farklı öğrencilere temel oyun geliştirme bilgilerini aktarabilmeleri konusunda uzmanlaşacak.”

Mynet: Makers Türkiye oyun geliştirme eğitimleri ile “çocuklara güvenilir ve reklamsız oyun platformu”

Kurumunuzda benzer inovatif atölyeler düzenlemek ve projeyi takip etmek için aşağıdaki formu doldurarak aylık bilgilendirme maillerimize abone olabilirsiniz.


Yorum yap