ONLINE | Aralık Ayında 2 Farklı Ideathon

Yılın son ayında 2 farklı kurum ile Ideathon oturumlarımızı tamamladık.

İş bankası ile Future Hub Programında ıdeathon

Hem Online hem de yerinde yaptığımız Ideathon kurgumuzu İş Bankası ile Online olarak gerçekleştirdik. İş Bankası’nda uzun dönemli staj programına dahil olan 30 katılımcı ile bir gün boyunca Ideathon düzenledik.

Tasarım Odaklı Düşünme adımlarının uygulandığımız bu Ideathon’da 21. Yy yetkinlikleri de olan Empati kurma, birlikte çalışma, etkili iletişim kurma, yaratıcı problem çözme gibi yetkinlikleri aktardık. Katılımcılar hem 21.yy yetkinliklerine sahip oldu hem de  problem çözme, birlikte etkin çalışma gibi yetkinlikleri ile işe alım aşamalarında değerlendirildi.

 

TÜRK-ALMAN ticaret ve sanayi odası İLE ıdeathon kurgumuz

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası çalışanlarına, gerçek bir şirket problemine çözüm bulma ve inovasyon anlamında farkındalık kazanma talebi üzerine Ideathon kurgumuzu gerçekleştirdik. 30 katılımcı ile online olarak Tasarım Odaklı Düşünmenin,
Empati Kurma, Tanımlama, Fikir Üretme, Prototipleme, Test Etme, Değerlendirme olan 6 adımını 1 tam günde tamamladık.

30 çalışanın katıldığı Ideathon kurgumuzda çalışanalar,

 

  • Gerçek bir şirket problemine yaratıcı ve farklı çözümler üreterek çözüm aradılar,
  • Tasarım Odaklı Düşünme ile ilgili teorik bilgiler edindiler,
  • 21. Yy yetkinlikleri de olan Empati kurma, birlikte çalışma, etkili iletişim kurma, yaratıcı problem çözme, konularında uygulamalı olarak yetkinlik kazandılar,
  • Online/Uzaktan çalışma araçlarının uygulamalı olarak deneyimlediler.

 

 

Akademi ve Danışmanlık servislerimiz kapsamında 2 yıldır uyguladığımız Ideathon kurgumuzu bu yıl online olarak uyguladık. Siz de şirketiniz ile faydalanmak için bize ulaşın.