ONLINE | Alternatif Bank ile Engelsiz Bankacılık Ideathonu

Yaklaşık 1 ay süren bu maratonda Alternatif bankın Engelsiz Bankacılık Ideathonunun yürütücülüğünü yaptık!

 

Erişilebilirlik ve evrensel tasarım yaklaşımıyla düzenlenen “Engelsiz Bankacılık Ideathonu” ile engelli gruplarının ihtiyaçlarına cevap verecek projeler geliştirilmesini beklendi. 30 Nisan’da başlayan Ideathon’da 100’lerce başvuru içerisinden eleme yapılarak 8 Grup ile 1 ay boyunca devam edildi.

1 . olan gruba 20.00TL 2. olan gruba 10.00TL 3. Gruba ise 5.000TL ‘nin verildiği Ideathon’da sempatik yapısıyla jürinin ilgisini toplayan 4. bir gruba da 1.500TL juri özel ödülü verildi.

Alternatif Bank Ideathon

Maker Türkiye olarak baştan uca yöneticiliğini yaptığımız Ideathon için hazırladığımız web sitesinden detayları inceleyebilirsiniz.

Tasarım Odaklı Düşünme (Design Thinking) metodolojilerini uyguladığımız Alternatif  Bankın Engelsiz Bankacılık Ideathon’unda ekipler engelli bireylerle derin görüşmeler sağlayarak aldıkları geri bildirimlerle yeni projeler geliştirdiler. Uygulanabilirliği yüksek olan projeyi değerlendiren Alternatif Bank jurisi ileride değerlendirmek üzere 1. olan projeyi değerlendirdi.

 

 

Siz de kurumunuzdaki inovatif dönüşümü başlatmak istiyorsanız Yeni Nesil Çıktı Odaklı Servislerimizden faydalanmak için bize ulaşın.