Kurucumuz Ongun Tan Hakkında

Gİrişimci, Konuşmacı, Mentor, Müzisyen

Teknoloji ve pazarlama konusunda 20 yıla yakın deneyimi ile Ongun Tan hem global kurumsal firmalarda hem de son 5 senedir girişimci olarak şimdiye kadar ülke çapında etki yaratan birçok projede yer almış ve  birçoğunu da yönetmiştir.

Kurumsal hayat

Yaklaşık 15 senelik kurumsal deneyiminde, hem teknik tarafı hem iş birimlerini, hem yurtiçi hem yurtdışı çalışma kültürünü deneyimle fırsatı bulmuştur.

Turkcell – Nesnelerin Interneti ve Yeni İşler Ekibi Yöneticisi
PwC Türkiye, PwC Londra – Teknoloji ve Telekom Firmalarına Strateji Danışmanlığı (BBC, Vodafone, YKB, vb.)
İş Bankası – Müşteri Odaklı Dönüşüm Projesi Business Analyst
Metis – Software Engineer

Ongun Tan: İlham Veren Global bİr Konuşmacı

Profesyonel konuşmacı da olan Ongun Tan şimdiye kadar bazı etkinliklerde İngilizce konuşma olmak üzere Coca Cola, Nike, Global Entrepreneurs Organization, Mastercard, Akkim Holding, Bahçeşehir Üniversitesi, ING Bank, HP Türkiye, Danone Türkiye, Migros, Brisa gibi kurumlarda inovasyon, teknoloji, girişimci gibi düşünmek ve yeni nesil çevik öğrenme ile ilgili farklı konuşmalar yapmıştır. Onlarca zirve ve etkinlikte konuşma yapan Ongun Tan’ın ayrıca 2 farklı TEDx konuşması bulunmaktadır.

ongun tan’ın Gİrişİmcilik hikayesi

Ongun Tan Turkcell’den sonra farklı eğitim ve web girişimleri kurmuş, dahil olmuştur. Önce çocuklarla başlayan eğitim girişimleri en son Makers Türkiye’de hem çocuk hem yetişkin 21.yy yetkinlikleri eğitim ve atölye çalışmaları olarak evrilmiştir. Bir eğitim kurumuna teknoloji ve pazarlama danışmanlığı yapmıştır. Flyler adındaki seyahat ilham motoru web projesi ise yapılmaması gereken tüm hataların yapılması ile beraber rafa kaldırılmak zorunda kalmıştır.

Ongun Tan girişimcilik atölye çalışmalarını, eğitimlerini ve konuşmalarını

sadece kitaplara dayandırarak değil,

deneyim odaklı gerçek bir başarı ve başarısızlık hikayesi olarak kurgulamakta ve gerçekleştirmektedir.

 

2014 yılında American Turkish Society, Young Society Leaders arasına seçilen Ongun Tan, Amerika Büyükelçiliği’nin resmi teknoloji mentoru olarak da görev yapmıştır. 2019’da yine ABD elçiliği tarafında Influencers In Action kongresine Türkiye’den gönderilen 6 kişiden birisidir. Bang dijital sergisi mentoru, TOBB Kadın Girişimciler Mentoru, Bahçeşehir Universitesi Hackathon Mentoru gibi farklı kurum, kuruluş ve etkinliklerde mentorluk ve juri üyeliği yapmıştır.

Konuşma ve atölye çalışması davetleriniz için [email protected]

Konuşma, davet ve workshop isteklerinizi [email protected] adresine gönderebilirsiniz.