Minik Makerlar İş Başında Projemizde Neler Yaptık!

16 Kasım – 1 Aralık 2017 tarihlerinde Minik Makerlar İş Başında projesi için Anadolu’yu karış karış gezdik!
TİM-TEB ortaklığıyla gerçekleştirdiğimiz, “Bugünün Maker Çocukları, Yarının Büyük Girişimcileri!” sloganıyla başlayan projemiz ile 9 ilde 500’ün üzerinde çocuğa ulaştık ve maker atölyeler düzenledik. Edirne, Bursa, İzmir, Denizli, Konya, Mersin, Gaziantep, Trabzon ve İstanbul’a gittik. Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna ilerlediğimiz projede çocukların teknolojiye ne kadar ihtiyaç duyduklarını gözlemlemek ve onlarla beraber üretmenin heyecanını yaşamak bizler için çok özeldi. Türkiye’de çocukların ve gençlerin maker hareketine katılmasının ülke ekonomisine ve geleceğimize katacağı pozitif etkiyi yerinde görme fırsatımız oldu.

Proje boyunca gittiğimiz illerde çocukların, velilerin, öğretmenlerin ve yerel halkın ilgisi oldukça yoğundu. Kendi illerinde bu tarz etkinliklerin yaygınlaştırılması için taleplerde bulunmaları bizleri önümüzdeki yıllarda neler yapabileceğimizle ilgili heyecanlandırdı. Anadolu’da maker hareketine olan talep gün geçtikçe daha da artıyor.
Edirne’den Trabzon’a kadar ilerlediğimiz süreçte basın kuruluşları da bizleri yalnız bırakmadı ve çocukların heyecanını tüm Türkiye’ye aktardılar. Cem Seymen’in pazar akşamları yayınlanan Para Dedektifi programında biz de yer aldık, tüm hikayeyi detaylarıyla izleyebilirsiniz.
Makers Türkiye olarak bugüne kadar bir çok farklı şehirde, on binlerce çocuğa ulaştık ve maker hareketini yaygınlaştırdık. Bundan sonraki süreçte daha fazla çocuğa ve kişiye ulaşmak için çalışmaya devam ediyoruz. Makers Türkiye’yi takip ederek hikayemize ortak olun ve Türkiye’de yarattığımız değişime tanık olun!
 

Comments (1)

İstanbulda pek çok ilçede yapmanızı istiyorum . Bilhassa beylikdüzünde ama muhakkak bizi habersiz bırakmayın. Canı gönülden kızıma bir adım attırmak istiyorum

Yorum yap