Malatya'da Güzel Bir Etkinlik! ROBOCOT 2016!

2015-2016 Akademik yılında bir araya gelen, İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencilerinin  kurduğu Bilgoritma Topluluğu, Türkiye ve dünyanın bir çok ülkesinde düzenlenen robotik etkinliklerine bir yenisini Malatya’da ROBOCOT 2016 ismiyle organize ediyor.
Robocot 2016 7-8 Mayıs 2016 tarihlerinde Malatya’da gerçekleştirilecek. Etkinlik bünyesinde gerçekleştirilen konferanslar, atölyeler ve stant alanları ile elektronik, robotik ve bilişim alanında inovatif çalışmalar gerçekleştiren mesleki, Ar-Ge sektörleri, meslek liseleri, bilimsel kulüp çalışmaları yapan eğitim kurumları, makerlar / mucitler, strateji ve teknoloji birimlerinin aktif çalıştığı kamu kuruluşları ve  üniversitenin paylaşımda bulunduğu platform oluşturulmaktadır. Etkinlik içerik olarak her yaştan insanın katılabileceği, mucitlik, robot, konferanslar, şenlikler, yarışmalar içeren Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyacaktır.
Etkinlik üç ana başlık içermektedir:
1- Robotik ve kodlama yarışmaları
2- Maker ve Mucitler Sergisi
3- Atölye ve konferans çalışmaları
1- Robotik ve Kodlama Yarışması:
Yarışma robotik, kodlama, 3D tasarım gibi inovasyona yön veren maker  ve steam alanların tutkunlarını aynı çatı altında toplamayı benimsemektedir.
2- Maker ve Mucitler Sergisi:
Bu sergi çalışması, Malatya Maker Atölye’nin katkılarıyla organizasyonu gerçekleştirilecek. Maker Sergisinde; bölgenin mucitleri, fikirlerini ürüne dönüştüren girişimciler, temaya uygun akademik çalışmalar, meslek liseleri eğitimcileri ve öğrencileri projelerini sergileyebilecekleri, kendilerini ve fikirlerini sunabilecekleri bir bölüm olarak planlanmıştır. Ayrıca düzenlenen Robotik ve Kodlama yarışmasının Finalistleri de projelerini bu alanda sergileme fırsatı yakalayacaklar.
Bu sergi; sanayici, yatırımcı, destekleyici kuruluşlar ile bölgenin inovatif projelerini buluşturmayı, mucit insanların kendi icatlarını sergileyebilmelerini, başka yeni fikirlere kapı açabilmelerini, kendi fikirlerini insanlarla buluşturabilmelerini, yeni, özgün endüstriyel ürünlere kapı aralayabilmelerini amaçlamaktadır.
2 gün boyunca makerlar ve mucitler icatlarını teknoloji severlerle buluşturacak. Bu alanda aynı zamanda oluşturulacak şov platformu ile makerlar, katılımcılara etkileyici ve keyifli dakikalar yaşatacaktır.
3- Atölye ve Konferans Çalışmaları:
Konusunda uzmanlaşmış firma ve kişiler ile konferanslar ve atölye çalışmaları gerçekleştirilecektir.
Etkinlik ile ilgili detaylı bilgiye http://bilgoritma.org/ adresini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
Her türlü sorunuz için [email protected] adresinden organizastörlere ulaşabilirsiniz.

Yorum yap