Makers Türkiye Sömestir Tatilinde Öğrencilerle Buluşuyor!

Sosyal sorumluluk projeleri, yeni yetkinlikler kazandırdığımız yetişkin eğitimleri ve öğretmen eğitimlerimizin yanı çocuk eğitimlerimiz ile Türkiye’nin farklı noktalarında öğrencilerle buluşmaya hazırlanıyoruz! Hem de Türkiye’nin gezen inovatif sergisi MakerSpot ile!

21.yy’da geleceğin mimarlarını, mühendislerini, mucitlerini yetiştirmeye devam ediyoruz! Kodlama ve üç boyutlu tasarım eğitimlerimiz ile öğrencilere bilgi işlemsel, eleştirel ve algoritmik düşünce becerilerini geliştiriyoruz. Üç boyutlu tasarım atölyelerimizde öğrencilere bakış açısı, farklı açılardan bakabilme ve sorunlara çözüm üretebilme yeteneklerini kazandırıyoruz.

Makers Türkiye & 5M Migros Çocuk Atölyeleri

İstanbul, Ankara, Kocaeli ve İzmir’in farklı noktalarındaki 5M Migros marketlerde çocukları kodlama ve üç boyutlu tasarım atölyeleri ile buluşturuyoruz! Eğlenirken öğrenmeye hazır mısınız? Yer ve zaman bilgilerine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Migros Maker Eğitim Takvimi

migros size iyi gelecek logo png ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

 

 

 

Türkiye’nin Gezen Teknoloji Sergisi Maker Spot! Novada AVM’de

Novada Edremit Sömestr Tatil etkinlikleri kapsamında, 19 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında Novada’ya gelen küçük ziyaretçilere ve aynı zamanda yetişkinlere de hitab eden Maker Spot etkinliği ile kodlama, robotik, 3 boyutlu yazıcı ve elektronik atölye çalışmaları ile çağımızın ileri teknolojilerini öğrenme, kodlama çalışmalarına katılma ve sergiyi ücretsiz olarak gezme fırsatı sunuyoruz. Günümüzün ve geleceğin teknolojik gelişmelerini farklı dijital ve mekaniklerin kullanılarak üretilen araçların günlük yaşantımıza nasıl girdiğini görmek, yazılım ve robotik teknolojisini eğlenceli ve uygulamalı olarak çocuklara ve genç nesile anlatıp sevdirmek amacıyla eğlenceyi ve eğitimi bir araya getiren MakerSpot! etkinliğimiz siz ziyaretçilerini bekliyor. Eğlenceli bilimsel gösterilerin ve araçların bir arada yer verildiği etkinlikte, çocukların yazılım ve robotlar hakkındaki bilgilerini geliştirerek hayal gücünü artırdığı ve ilham verici sergisi ile Novada Sömestr Tatil etkinlikleri dikkat çeken aktivitelerinden biri olacak.

ÇOCUKLAR NOVADA’DA GELECEĞE TANIKLIK EDİYOR! (19 OCAK – 3 ŞUBAT)