Makers Türkiye & ING Bank Türkiye Next Gen Academy başladı!

Yepyeni bir proje ile Istanbul ve Maraş’ta maker hareketini yaygınlaştırmaya devam ediyoruz. Next Gen Academy başladı! Ve ileride diğer şehirlerde de gelecek. Sosyal medya hesaplarımızdan birçok insan bizim şehrimize de gelin diye yoğun bir şekilde taleplerde bulunuyorlar. Yoğun ilginiz için teşekkür ediyoruz. Biz de bunu yapabilmeyi çok istiyoruz ve iş birliği yaptığımız sponsorlarımız sayesinde sizlere ulaşabiliyoruz. Şu ana kadar İstanbul dışında yaklaşık 15 şehirde atölyeler ve eğitimler düzenledik. Umarız bu sayı her yıl artmaya devam eder.

Makers Türkiye ile ING Bank Türkiye arasındaki iş birliğinin ilk tohumları 23 Nisan 2017’de gerçekleşen MakerDay ile atılmıştı. ING Bank’ın çalışan çocukları için yapmak istediği MakerDay için Makers Türkiye oradaydı ve 60 kadar çocukla birlikte Kodlama, Arduino ve 3 Boyutlu Yazıcı atölyeleri düzenlenmişti.
Şimdi de, uzun bir planlama aşamasından sonra Next Gen Academy başladı. ING Bank İstanbul merkez ofisi ve Kahramanmaraş’taki merkez ofisinde gerçekleşen bu akademide, yaklaşık 250 çocuğa maker eğitimleri verilmiş olacak, 4 aylık bu süreç sonunda çocuklar Arduino ve 3 Boyutlu Yazıcılar kullanarak ürettikleri birbirinden farklı mükemmel projelerini sergileyecek.
Çocukların yaş grupları 5-8 ve 9-13 şeklinde sınıflanıyor. 4 ay boyunca Cumartesi ve Pazar günleri saat 10:00-12:00 ile 13:00-15:00 seanslarında eğitim alan çocuklar, hem maker hareketiyle tanışmış oluyor hem de yeni nesil üretim araçlarını deneyimleme şansına sahip oluyorlar. Çocukların eğitimler sonunda bilgisayarlarının başından kalkmak istememesi, “Hocam ben gitmek istemiyorum, biraz daha kodlama yapalım” demesi hem bizlerin hem de hafta sonu gezmek yerine çocuğunu bu eğitime getiren velinin yüzünü güldürüyor.

bir yorum bırakın