Makers Türkiye & ING Bank Next Gen Academy İlk Mezunlarını Verdi

Makers Türkiye tarafından ING Bank çalışan çocuklarına özel gerçekleştirilen Next Gen Academy’de, 4 ay boyunca süren maker eğitimleri sonucunda çocuklar ürettikleri projelerle mezun oldular. Maker eğitimleri kapsamında 90’a yakın çocuk ile Kodlama, Arduino ve 3 Boyutlu Yazıcı atölyeleri düzenlendi. 4 aylık bu süreç sonunda çocuklar öğrendiklerini kullanarak birbirinden farklı projeler ortaya çıkarıp sergilediler.

5-8 yaş arası çocukların 2 ay; 9-14 yaş arası çocukların ise 4 ay süreyle Robotik, Elektronik, Makey Makey, Kodlama, Arduino ve 3D tasarım eğitimleri aldığı Next Generation Academy’de, 9-14 yaş arası çocuklar, geliştirdikleri projelerle ulusal ve uluslararası maker etkinliklerine de katılacak. Üretme kültürünü kazandırdığımız bu çocukların hepsi artık birer maker oldular.


Kurucumuz Ongun TAN konuşmasında “Doğru insan ve araçlar, bilgi ve özgüven ile birleştiğinde inovasyon doğuyor. Biz bunu dört senedir eğitim verdiğimiz 12 bin çocuk ve gencin yanı sıra 500’e yakın yetişkin ile birlikte deneyimledik. Bugün ING Next Generation Academy’de çocuklarımızı bilgi ve araçlarla buluşturup doğru eğitmenlerle birleştirdik ve dört aylık eğitim sonrasında çocuklarımız kodlayarak, üç boyutlu yazıcılar kullanarak, elektronik ve robotik aksamları işin içine dahil ederek ilk teknolojik prototiplerini yaptılar. Teknoloji, girişimcilik ve inovasyon kültürünü çocuklarımıza daha küçük yaştan kazandırmak üzere çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz” dedi.

Makers Türkiye, binlerce çocuğa maker kültürünü kazandırmaya hız kesmeden devam ediyor. Makers Türkiye, bugüne kadar Makers Türkiye Learn servisi üzerinden eğitim verdiği 15.000’e yakın çocuk ve 500 eğitmen ile yeni nesil yetkinlikleri Türkiye’de 2014 yılından itibaren uygulayan ilk inisiyatif oldu. Teknolojik üretim, analitik düşünce, eleştirel düşünce, tasarım odaklı üretim, fikir akışkanlığı gibi yetkinlikleri yeni nesil araçlarla gençlere aktarmaktan mutlu ve gururluyuz. Siz de yapmak istediğiniz projeler konusunda [email protected] adresinden bize yazın!

bir yorum bırakın