Makers Türkiye Gönüllüsü Olarak Destek Olabileceğiniz 10 Konu

Türkiye’nin ilk ve en büyük maker topluluğu olan Makers Türkiye gönüllüsü olarak siz de aramıza katılabilirsiniz. Nereden başlayabilirim, neler yapabilirim diyorsanız 10 maddede açıkladık. Sizi de aramıza bekliyoruz!

1. Yazar Olabilirsin!
Maker hareketi ile ilgili yazı içeriği oluşturabilirsiniz. Yeni teknolojilerdeki gelişmeler, hayal edip harekete geçenlerin hikayesi, ürettikleriyle şaşırtan ve ilham veren kişilerin projelerini yazarak siz de insanları harekete geçirebilirsiniz.

Hemen yazınızı bizimle paylaşmak için tıklayınız: https://makersturkiye.com/yazar-ol/

2. Maker Fest / Faire / Maker Panayırlarında Görev Alabilirsin!
Türkiye’de düzenlenen Maker etkinliklerinde görev alabilir siz de bu harekete destek veren kişilerden biri olabilir ve harika bir deneyim kazanabilirsiniz.

3. Sosyal Medya Hesaplarına Katkıda Bulunabilirsin!
50.000 bin kişilik bir topluluktan oluşan Makers Türkiye’nin sosyal medya hesapları için görsel içerik oluşturabilirsiniz. Tasarımlarınız ve infografikleriniz üretenleri yansıtsın!

4. Şehrindeki Maker Etkinliklerini Duyurabilirsin!
60 şehirde bulunan Makers Türkiye gönüllülerine sen de katılabilir bulunduğun şehirde yapılanları duyurabilirsin. Yapılan etkinlikleri görünür kılıp topluluğu büyütebilirsin.

5. Üniversite Kulübünde Çalışmalar Yapıp Duyurabilirsin!
60 üniversitede bulunan Makers Türkiye gönüllüleri arasına sen de katılabilirsin. Üniversitende maker toplulukları kurup beraber hayal edip üretebileceğin bir ortam yaratabilirsin.

6. Video içerik Üretebilirsin!
Görsel yetmez videoların gücüne inanıyorum diyorsan maker hareketini anlatan, insanları harekete geçirecek videolar hazırlayıp bunu sosyal medya hesaplarımızda paylaşabilirsin.

7. Şehrinde Maker Buluşmaları Düzenleyebilirsin!
Bulunduğun şehirde maker hareketiyle ilgilenen birileri olsun, beraber üretime geçelim istiyorsan hemen harekete geç. Makers Türkiye gönüllüsü ol ve şehrinde aylık buluşmalar düzenle insanları bir araya getir. Şu an 60 şehirdeyiz seni de bekliyoruz!

8. “Kendin Yap” Projeleri Yazabilirsin!
Maker hareketiyle ilgili kendin yap konseptinde yazı içerikleri girebilirsin. Evde yaptığın projeleri nasıl yaptığını ya da internette bulduğun güzel proje içeriklerinin adım adım nasıl yapıldığını anlatabilirsin!

9. Makers Türkiye Etkinliklerine Katılabilir, İnsanlarla Tanışabilirsin!
Makers Türkiye’nin düzenlediği buluşmalar, organizasyonlara katılabilirsin. Maker hareketi içerisinde yer alan insanlarla tanışabilirsin!

10. Maker Olmak İçin Hayallerini Canlandırıp Harekete Geçebilirsin!
Büyük bir topluluğun içerisinde yer alarak siz de hayal edip , tasarlayan, üreten insanların arasında yer alabilirsiniz! Aramıza katıl, hadi sen de yap!

Bunları okuduktan sonra sen de bizlerle birlikte üretmek istiyorsan https://makersturkiye.com/gonullu-ol/ adresinden bize form gönderebilirsin.