Makers Türkiye & alBaraka Türk Katılım Bankası Maker Yaz Kampı

Makers Türkiye Learn Servisimiz ile yeni bir proje daha. Makers Türkiye ile alBaraka Türk Katılım Bankası çalışan çocuklarına yönelik 1 günlük MakerDay atölyesi yapıldıktan sonra, çocukların istedikleri projeleri gerçekleştirebilmek ve maker olma tutkusu üzerine daha kapsamlı bir eğitim alabilmek için Haziran da Maker Yaz Kampı başladı.

Olumlu geri dönüşler aldığımız MakerDay atölyesinde katılımcılarla toplamda 2 ay 2 farklı grup ile alBaraka Türk Katılım Bankası Genel Merkezi’nde Maker Yaz Kampı düzenlenmeye başlandı. Gerçekleşen bu kampta yaklaşık 100 çocuğa kodlama atölyeleri, 3D tasarım, 3D printer kullanımı, arduino atölye eğitimleri veriliyor. 5-7, 8-10, 11-14 yaş gruplarına ayrı eğitimler verilmekte olup hala 2. Grup Maker Yaz Kampı eğitimleri devam etmektedir.

 

Cumartesi günleri saat 10:00-12:00 ile 13:00-15:00 seanslarında eğitim alan çocuklar, hem maker hareketiyle tanışmış oluyor hem de yeni nesil üretim araçlarını deneyimleme şansına sahip oluyorlar. Kısa süreli eğitimin sonunda çocuklar teknolojiyi nasıl kullanmaları gerektiğini daha iyi kavrayıp, Maker ruhunu yansıtan kendin yap kültürü ile çocuklar gündelik hayatlarında teknolojiyi daha verimli kullanmayı öğreniyorlar.

Makers Türkiye Learn Servisimiz ile binlerce çocuk için farklı eğitim modellerini kullanarak yenilikçi eğitimler verdik. Aynı zamanda Makers Türkiye’nin Learn Servisimiz ile yapılan eğitimlerimiz sonucunda ortaya çıkan bir çok yenilikçi projeyi destekleyip gelişmesine katkı sağlıyoruz. Kurumlar ile farklı projeler için bizimle iletişime geç: [email protected]

bir yorum bırakın