Maker Spaceler, Yeni Kurulan Girişimler İçin Neden Önemli?

Maker spacelerde sunulan kaynaklar sayesinde, topluluğa katılanlar arasında her geçen gün yeni fikirler ortaya çıkıyor. Girişimler ilk adımlarını atıyor ve hızlı bir şekilde büyüyorlar.
Bir prototip oluşturmak için bir 3 boyutlu yazıcıya mı ihtiyacınız var? Maker space içerisinde bir tane bulmanız muhtemeldir. Yeni fikriniz için sizinle beraber çalışacak bir mühendis mi arıyorsunuz? Maker space içerisinde bir çok mühendisle tanışabilir ve ekip arkadaşı olabilirsiniz. Bir araya gelip bir şeyler yapmak isteyen üreten diğer insanlarla iş birliği yapmak mı istiyorsun? Maker spacelerde sizinle aynı heyecana ve vizyona sahip olacak bir çok kişiyle tanışabilirsiniz.
Temel olarak, bir şeyler yaratmak istiyorsanız ancak başlangıç için yeterli ekipman ve ekip arkadaşınız yoksa bunlara maker spacelerde ulaşabilirsiniz. Bireysel olarak maker spacelerde kendinizi geliştirip yeni insanlarla tanışabileceğiniz gibi kurum olarak da yer alabilir ekosistem içerisinde kalarak dinamikleri takip edebilirsiniz. İnovasyon dünyasının içerisinde kalmak için maker spacelerde bolca vakit geçirmeniz size fayda sağlayacaktır.
Başlangıç ​​kaynaklarını satın almak için yatırım yapmak yerine ortak çalışma alanlarındaki ekipman altyapısı kullanarak tasarruf edebilirsiniz. Girişiminizi hızlı bir şekilde piyasaya sunabilirsiniz.

 İlginizi çekebilir: Maker Alanı Kuruyorken

Faydalanabileceğiniz 7 Fikir, Tıkla!

Ayrıca yeni başlayanlar için harika bir deneyim merkezi olabilir. Girişiminize başladığınız ilk günlerde yoğun tempolu çalışma sürecinizde bu gibi yaratıcı alanlarda daha başarılı olabilirsiniz. Sizin gibi çalışma temposu yüksek ve canlı olan diğer girişimcilerle bir arada olmak size hız kazandıracaktır.
İyi bir başlangıç için, maker spacelerin şirketinizin geleceğini değiştirme potansiyeline sahip olduğunu söyleyebiliriz. Maker spaceleri fikriniz için ilk adımı atmanıza imkan sağlayabilir. Sizi iş birlikçilerle bağlayabilir. Fon bulmanıza yardımcı olabilir.

En yakınızdaki makerspaceleri öğrenmek ve siz de hızla harekete geçmek istiyorsanız web sitemizde maker atölyeler alanını inceleyebilirsiniz.

Yorum yap