Maker Hareketini Anadolu’ya Getiriyoruz!

Makers Türkiye ekibi, maker hareketini Anadolu’da yaygınlaştırmaya devam ediyor!

İnovasyonun en büyük destekçilerinden biri olan TEB ile birlikte Anadolu’ya gidiyoruz ve orada bulunan çocuklara maker atölyeleri düzenliyoruz. “Bugünün Maker Çocukları, Yarının Büyük Girişimcileri” sloganıyla başlayan “TEB Minik Makerlar İş Başında” projesi ile 9 ilde 500’ün üzerinde çocuğa ulaşarak maker eğitimi vermeyi hedefliyoruz.

 

16 Kasım Perşembe günü yola çıkacak maker otobüsümüz ile, TİM-TEB Girişim Evleri’ne gideceğiz ve her ilde yaklaşık 8 devlet okulunun 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile eğitmenleri bir araya geleceğiz.

Son durak olarak İstanbul TİM-TEB Girişim Evi’nde tamamlanması planlanan projemizde, Türkiye genelinde 72 devlet okulundan 500’ün üzerinde öğrenciye 3 boyutlu yazıcılar, Arduino, Kodlama ve Makey Makey olmak üzere 4 ana başlıkta atölyeler düzenleyeceğiz.

16 Kasım Edirne, 17 Kasım Bursa, 20 Kasım İzmir, 21 Kasım Denizli, 22 Kasım Konya, 23 Kasım Mersin, 24 Kasım Gaziantep, 28 Kasım Trabzon, 29 Kasım’da İstanbul’dayız!

6-9 Aralık’ta Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Zirvesi’nde projemizin detayları ve neler yaptığımızı aktaracağız bölümler yer alacak.

Makers Türkiye olarak Türkiye’ye ve üretmek isteyen gençlere, çocuklara daha fazla katkıda bulunmak için her geçen gün daha fazla çalışıyoruz. Maker otobüsümüz ile Anadolu’yu adım adım gezdikten sonra yapacağımız diğer büyük projeler için bizi takip edin. Gelin birlikte üretelim!

 

PAYLAŞ