Dolaşan Sergi MakerSpot, İlk Kez Gerçekleşti

Ülkemizde maker hareketi alanındaki çalışmalar yaklaşık 5-6 yıldır devam ediyor. Bu süre içerisinde tüm ülke dahilinde belki yüz binlerce kişiye eğitim verildi ve binlerce proje ortaya çıktı. 2010 yılından önce Amerika’da Dale Dougherty tarafından ortaya çıkıp daha sonra ülkemizde 2011-12’li yıllarda duyulmaya başlayan bu kavramın, ülkemiz insanına:

rekabet yerine paylaşım,
para yerine yetenek,
yoğun ezber bilgi yerine deneyim anlamında birçok şey kattığı kesin.

Ülkemizde, her yıl düzenlenen Maker Faire’ler sayesinde birçok insan yapılan projeleri inceleyebiliyor ve yetenekli maker’lar kendini gösterme fırsatı buluyor. Şimdi de Dolaşan Sergi MakerSpot ile birlikte maker hareketi halk tarafından daha kolay bir şekilde ulaşılabilir kıvama geliyor. AVM’lerde, fuarlarda ve etkinlik yerlerinde rastlayabileceğiniz MakerSpot sergisine ücretsiz bir şekilde katılım sağlayabileceksiniz.

Dolaşan Sergi Maker Spot‘un ilk kez, 1-4 Şubat tarihleri arasında Maltepe Park AVM’de yapılmıştı ve 4 günde yaklaşık 50 Bin ziyaretçi, sergiyi gezme fırsatına sahip olmuştu. Bu vesileyle AVM’ye gelen halk, maker hareketi hakkında bilgi sahibi oldu ve projeleri inceledi. Yeni bir ufuk, yeni bir bakış açısı kazandı.

Siz de kurumsal etkinlik ve konferanslarınıza MakerSpot! ile ilham verin. MakerSpot! web sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz.