Maker Camp: Maker kampı

Hani izci kampları vardı ya bizde.Hatta hala vardır belki. İşte onun benzeri bir aktivite. MAKE dergisi öncülüğünde ve Google sponsorluğunda, özellikle çocuklarımızın maker olmalarını sağlamak için, 7 Temmuz – 15 Ağustos arasında. Hem de tamamen online ve interactive!

Sanal Maker Kampı 7 Temmuz’da başlıyor. Kaçırmayın!
13 yaşını geçmiş herkes katılabilir. Daha küçük çocuğunuz varsa ona yardımcı olarak yine dahil edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir Google+ sayfası açmak ve http://makezine.com/maker-camp/ sayfasından verilen direktiflere göre “yapmaya” başlamak.

7 Temmuz’da başlayacak olan kamp 30 gün devam edecek. 26 Haziran’da gerekli malzeme listeleri yine site üzerinden sağlanacak. Çocuğunuzla ya da kendiniz evde keyifli zaman geçirmek isterseniz mutlaka deneyimleyin derim.

Çocuklarımızın yaratıcılığını geliştirmesi, bilime ve teknolojiye güvenerek yeni şeyler yapmayı başarması, ülkemizin geleceği için kritik. Kısır konulara saplanıp kalan ve sadece takip eden bir ülke olmak bize yakışmıyor. Biz de üretmeli ve daha iyisini yapmalıyız, yapacağız da.

bir yorum bırakın