LINK Mart’ta İlham Verici Konuşma ve Tartışmalar, Eşsiz Networking Fırsatı!

Kurumsal çalışanlar, girişimciler ve inovasyon meraklılarını bir araya getirip eşsiz bir networking fırsatı oluşturduğumuz Makers Türkiye LINK’in bu Pazar ikincisi gerçekleşti. LINK farklı düşüncelerin hızlı ve eğlenceli şekilde yaygınlaşması için tasarladığımız bir kurgu. Ana konuşmacımız sonrasında açık mikrofon deneyimleri ve jam session (o anda yaratılan canlı müzik) seansı ile networking açısından da eşsiz bir ortam sağlıyor. Katılımcılar birbirleri ile yeni iş yapma ve sosyalleşme fırsatları yakalıyorlar.

Bu LINK seansımızın ana konuşmacısı Bertuğ Oymak idi. Kurumsal hayatta geçirdiği süre boyunca kurduğu ve başarısız olduğu bir çok girişim fikrinden bahseden Bertuğ, daha sonra üründen sorumlu müdür yardımcısı olarak Sinemia’daki çalışma macerasını anlattı. Bordrolu çalışan isimli konuşması ile kurumsal ve girişimcilik arasındaki farkları örneklerle anlatan Bertuğ, Sinemia’nın büyümesi ile ilgili çarpıcı rakamlar açıklayarak katılımcıları etkilemeyi başardı.

Açık mikrofon seansında üç misafirimiz konuştu. Monster Bilgisayarlar İş ve Strateji Direktörü Cem Çerçioğlu, önümüzdeki sene 100 Milyar doların üzerine çıkması beklenen oyun ve e-sports sektörü ile ilgili yaptığı konuşmada sektörün büyüme hızı, yeni iş alternatifleri, oyun yapma ve oynama ortamlarından ve Monster bilgisayarın global büyümesinden bahsetti.

Gelişim Kalesi Kurumsal İletişim Müdürü Şebnem Güneysu ise Agatha Christie gibi Düşünmek adlı workshopunun tanıtımını yaptı. Okul bitirememiş olan Agatha Christie’nin 2 Milyardan fazla kopya satması, Agatha Christie’nin Pera Palace’da geçirdiği zamanlardan tutun da 11 gün kaybolduğu olaylar silsilesini dinlemek özellikle polisiye severler için farklı bir deneyim olacak. Bu atölyenin tamamına katılmak istiyorsanız [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Open Microphone seansında 3. konuşmacımız yer alan Prof. Dr. Aylin Seçkin esnek öğrenme ortamlarından bahsetti. “End of education, beginning of experience”(eğitimin sonu, deneyimin başlangıcı) sloganı ile yola çıkan Aylin Seçkin, öğrencilerine eğitimi tamamıyla deneyim ve proje odaklı nasıl verdiğini anlattı. “Bizim konumuz müzayede ise ders açık artırma salonunda, konu teknoloji alanında ekonomi ise ders sınıfı Makers Türkiye’nin atölyesinde, girişimcilik ise inovasyon merkezlerinde geçiyor. Yaparak öğrenen öğrencilerim asla unutmuyor, deneyimden öğreniyorlar.” şeklinde keyifli bir konuşma yaptı.

Bir sonraki LINK için buradaki formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz.

#MakersTürkiyeLINK    #etkiYarat

Katılım ücretsiz, kayıt zorunlu, kontenjanla sınırlı.


bir yorum bırakın