Kesinlikle Etkileneceğiniz 20 Müthiş İcat

Tasarımcılar; gece gündüz hayatımızı nasıl daha konforlu, daha keyifli ve ilginç yapabileceklerini düşünen muhteşem insanlar. Ne kadar başarılı olduklarını anlamanız için, son zamanlarda ortaya koydukları en zekice yapılmış icatlarından bazılarını sizler için seçtik.

 

Yarınki Hava Durumunu Gösteren Cihaz


Ken Kawamoto digital dünyayla gerçek dünyayı birleştirme hırsı olan bir yazılım mühendisi. Tempescope adını verdiği, görsel olarak yarınki hava durumunu gösteren bir cihaz fikrini ortaya çıkardı. Eğer hava gök gürültülü olacaksa, alet bize gerçek şimşek çakmalarını, yağmurlu olacaksa düşen yağmur tanelerini gösteriyor. Tek sorun şu an için hala kar yağışını gösteremiyor olması.

Yeni Nesil Yetkinlikler Kazanın.

Aynalı Fincanlar


D-Bros adlı Japon tasarım grubu, “Waltz” adını verdiklerini özgün bir fincan seti fikri ortaya çıkardılar. Bu fincanlar, tabaklarındaki renkli desenleri yansıttıkları için artık fincanları eşleştirme derdiniz olmayacak. Süper fikir öyle değil mi?

Babalar İçin Sele


“Bebek Selesi”, babasının omuzunda oturmaya bayılan çocuklar için harika bir taşıma şekli. Artık babalar telefonlarını kullanırken ya da resim çekerken ellerini serbestçe kullanabilecekler. Böylelikle herkes çok mutlu olacak! 

Çıkarılabilir Topuklu Ayakkabılar

 
Artık tek bir dokunuşla, günlük ayakkabılarınızı, gece için yüksek topuklu şık bir ayakkabıya dönüştürebilirsiniz. Birçok farklı topukla kullanabileceğiniz bu ayakkabıların tasarımcısı Tanya Heath. Hem cici bici ayakkabılar giyeyim hem de araba kullanayım diyenler için bu ayakkabılar vazgeçilmez olacak!


Yenilikçi eğitim programlarımıza göz atın. Yeni yetkinlikler edinin, kendinizi geliştirin.


 

Su Tasarrufunu Güzel Kılan Musluk


Londralı tasarımcı Simin Qiu, sadece şık görünmekle kalmayıp aynı zamanda suyun akışını hoş, büyüleyici bir file spirale dönüştürerek su tasarrufu sağlayan özgün bir banyo musluğu tasarladı. Bu türbin, normal bir musluktan %15 daha fazla su tasarrufu sağlıyor. 

Boynunuzdaki Minyatür Bahçe


Tasarımcı Colin Jordan doğa severler için harika takı seçenekleri sunuyor. 3 boyutlu yazıcı kullanarak yaptığı minik şirin vazoların içini ufacık ve gayet de güzel büyüyebilen çiçeklerle dolduruyor. Bu vazoları kolye ya da broş olarak ya da dilerseniz çalışma masanıza koyarak kullanabilirsiniz.

Küre Şeklinde Küvet


Rus tasarımcı Aleksandr Zhukovskii’nin keşfi olan bu küre şeklindeki küvette banyo yapmak, size kendinizi havada yüzüyormuş gibi hissettirecek.

Herhangi Bir Ağaca Tırmanmak İçin Portatif Merdiven


Pek çok yetişkin başlarına bir kaza gelmeden ağaca tırmanmak için artık çok yaşlı olduklarına hayıflanır dururlar. Bazen o kadar da geç değildir. “CanopyStair” ile aşağı geri nasıl ineceğinizi dert etmeden kolaylıkla ağacın tepesine çıkabilirsiniz. Ayrıca merdiveni ağacın gövdesine en ufak bir zarar vermeden kolayca yerleştirebilirsiniz.

Kitaplarınızı Tutan Süper Kahramanlar

İddia ediyoruz, gerçekten kitaplarınızı süpermanin tuttuğu hissine kapılacaksınız. Aslında olay; kitapların içine gizlenmiş metallerin mıknatıs görevini görmesi.

Makers Türkiye Sertifikalı Profesyonel Eğitmeni ol!

Metinsel Saatler


Zamanın nasıl da hızlıca akıp gittiğini hissettiren sıradan saatlerden farklı olarak, metinsel saatler, yaşadığınızı anı durup düşünmenizi sağlıyor.

Öpen Kahve Kupası


Tasarımın mimarı Jang Woo Seok; “hem kahve içmeyi hem de insanları öpmeyi seviyorum. Şimdi ise her ikisini aynı anda yapabiliyorum” diyor. 

Ayağınıza Mükemmel Uyan Ayakkabılar


Japon tasarımcı Masaya Hashimoto, ayağınızın her bir kıvrımını mükemmel bir şekilde kavrayan yeni bir spor ayakkabı fikriyle karşınızda. Eşyaları taşırken kullanılan geleneksel Japon paketlemesi Furoshiki’den ilham alan tasarımda, bağcık kullanmak yerine ayağınızı iyice sarmalayıp cırcırtlıyorsunuz. 

Armstrong Işık Kapanı


Bu fütürist görünümlü lamba hem güzel hem de gizemli. Çok kolay bir yöntemle ışığın ne kadar parlak olacağını kendiniz ayarlayabilirsiniz. Her şey yüzeyinde kaç tane kraterin açık bırakıldığına bağlı. Ünlü Amerikalı astronot Neil Armstrong’un isminin verildiği bu tasarımın mimarları bir grup Rus tasarımcı!

Görünmez Klavye


Kelimenin tam anlamıyla sihir bu! Görünmez Noki klavye, parmaklarınızın hareketini izleyen iki basit görünümlü bileklikten oluşmakta. Çok etkileyici olsa da, tuşlara bakmadan yazmak biraz zor olabilir.

Bisikletçiler İçin Sinyal Göstergesi


Bu tasarımın fikir babası Azeri tasarımcı Elnur Babayev. Bu projektör diğer sürücülere, her yer zifiri karanlıkken bile,  bisikletçinin ne yapacağını gösteriyor. Projektör oturağa takılıyor ve bisikletçiden herhangi bir veri gelmeden otomatik olarak çalışıyor.

Eski Ağaç Kütüğünden Lamba


Gerçek ağaç kütüklerinden yapıldıkları için her biri benzersiz olan bu lambalar,  yarıklarına yerleştirilen ışık yayıcı diyotlar ile çalışıyor.

Dekoratif Oklavalar


Basit ama harika bir fikir olan bu oklavalarla, üzerindeki dekoratif şekilleri kullanarak  kolaylıkla kurabiyeler yapabilirsiniz. Çocuklar için daha önce yapılmış olan versiyonuna karşılık olarak yapılmış bir ürün kendisi.

Canlı Gibi Görünen Yüzükler


M e r r y m e olarak bilinen bir sanatçı tarafından tasarlanan bu yüzüklerin her biri üç ayrı bölümden oluşmakta. Tek olarak bir anlam ifade etmeyen bu yüzükler set olarak takıldıklarında sanki parmaklarınızda canlanmış hissini veriyorlar.

Kedi Yuvaları


Bu özel yerler özellikle kedi sahipleri için tasarlandı. Kedi dostlarımız içinde kıvrılıp yatmak için yeni yerler aramaya kesinlikle bayılacaklar. 

Double-round PatenAlışılagelmiş patenlerden farklı olarak, bu model ayaklarınızı döndürüp hareket ettirerek özgürce kontrol etmenize olanak sağlıyor. Ayaklarınız için son derece rahat olan bir bölümle beraber, 25 cm çapındaki iki tekerlek patenin tam ortasında bulunuyor.
 
Diğer içeriklerimize de göz atmak için tıklayabilirsiniz: https://makersturkiye.com/category/blog/
İçeriği oluşturan: Didem Bolay Tan
çeviri kaynağı: https://brightside.me/article/the-20-most-terrific-things-invented-in-2015-20505/

Comments (2)

İlginç

Görünmez Klavye 😲😲😲

Yorum yap