Kendinizi Geliştirmek için 2021 Yılında Katılabileceğiniz 10 Etkinlik

Bilimsel ve teknolojik yenilikler ile gelişmeler, dün olduğu gibi bugün de bireylerin yaşamlarını değiştirip davranışlarını şekillendiriyor. Yeniliklerle gelişmelere uyum sağlamak ve katkıda bulunmak için kişilerin kendilerini geliştirmeleri gerekiyor. 

Kişisel gelişim söz konusu olduğundaysa karşımıza ilk olarak 21. yüzyıl yetkinlikleri çıkıyor. Teknoloji ve inovasyonun olmazsa olmazları olarak nitelendirilen ve yıldan yıla önem sırası değişebilen bu yetkinlikler, hayatın her alanında (eğitim, iş, sosyal yaşam vs.) kişileri başarıya götürüyor. 21. yüzyıl yetkinlikleri, dendiğinde öne çıkan yetkinlikler karmaşık problem çözme, eleştirel düşünme, yaratıcılık, yargı ve karar verme, medya okuryazarlığı, girişimcilik/inovatiflik, insan yönetimi, koordinasyon ve duygusal zekâ. Tüm bu vb. yetkinlikler, çalışan ve dolayısıyla işletme başarısına doğrudan katkıda bulunuyor. (Konu hakkında ileri okuma için lütfen tıklayınız.)

21. yüzyıl yetkinlikleri, eğitim hayatı boyunca edinilebileceği gibi eğitim hayatının sonlanmasının ardından da düzenlenen eğitim ve etkinliklere katılarak edinilebiliyor (Makers Türkiye’nin eğitim programını takip etmek için lütfen tıklayınız.). İnovasyon, teknoloji, girişimcilik gibi bu yüzyıla damga vuran konularda kendinizi geliştirmek için 2021 yılında katılabileceğiniz etkinliklerse şunlar:

 

  • BıgBang Start-Up Challenge

 

Start-up’lar, her yıl İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile İTÜArı tarafından düzenlenen BigBang Start-Up Challenge’ta girişimlerini tanıtma, yeni fikir ve girişimcilerle tanışma şansı yakalıyor. Yatırımcıların da yer aldığı etkinlikte start-up’lar büyük ödülden pay almak için birbiriyle yarışıyor. 2020 yılında aralık ayında gerçekleştirilmiş olan etkinliğin 2021 yılında hangi tarihte gerçekleştirileceği, etkinliğin resmî web adresinden öğrenilebilir. Siteye erişmek için lütfen tıklayınız.

 

  • Fıfteen Seconds Festival

 

2014 yılında Graz, Avusturya’da kurulan ve “Avrupa’nın lider anti-konferansı” olarak tanıtılan Fifteen Second, 2021 yılının sonbaharında İstanbul’a geliyor. İş dünyası, inovasyon ve yaratıcılığı tek çatı altında toplayan etkinlik, uluslararası konuşmacılara ve ünlü markalara, deneyimlerini aktarmaları için ev sahipliği yapacak. Etkinlik hakkında detaylı bilgi edinmek için lütfen tıklayınız.

 

  • HBR Türkiye

 

Harward Business Review (HBR) Türkiye de farklı konularda webinar’lar düzenleyen kuruluşlardan. 2021 yılında HBR’nin düzenleyeceği ilk etkinlik “Teknolojiyi Kullanarak Değer Yaratanlar ve Akıllı İşletme Yolculuğu Deneyimleri”. 4 Şubat günü, saat 15.00’te başlayacak etkinlikte, teknolojiyi kullanarak değer üretenler, akıllı işletmeye dair deneyimlerini paylaşacak. HBR Türkiye’nin yıl içinde gerçekleştireceği webinar’ları takip etmek için lütfen tıklayınız

 

  • Slush

 

Slush, dünyanın en büyük uluslararası girişimcilik etkinliklerinden biri olup 12 yıllık bir geçmişe sahip. Helsinki, Finlandiya’da düzenlenen Slush’ta, binlerce girişimci ile yatırımcı bir araya geliyor, girişimcilere somut tavsiyeler veriliyor. Covid-19 nedeniyle 2020 yılında gerçekleştirilemeyen etkinliğin 2021 yılında gerçekleştirilmesi planlanıyor. Etkinlik hakkında bilgi edinmek için lütfen tıklayınız.

 

  • Startup Grınd Global Conference

 

22-25 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Startup Grind Global Conference, teknoloji, girişimcilik ve inovasyonun geleceğinin masaya yatırıldığı bir etkinlik. Dünya genelindeki girişimcileri ve yatırımcıları bir araya getiren etkinliğe Google sponsor oluyor. Etkinlik hakkında detaylı bilgi edinmek için lütfen tıklayınız. Startup Grind, Global Conference dışında başka etkinliklere de imza atıyor. Diğer etkinlikler takvimine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

  • Startup İstanbul

 

Küreselleşmeye açılan kapı (gateway to go global) mottosuna sahip Startupİstanbul, girişimcileri dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılarla, mentorlarla ve teknoloji şirketleriyle tanıştırıyor. Startupİstanbul, aynı zamanda girişimcilerin sunum yapmasına olanak sunuyor ve en iyi girişimcileri seçiyor (Dâhil olabilmek için kaydolunması gerektiğini hatırlatalım.) Geçtiğimiz yıl 20 Ekim-11 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilmiş olan etkinliğin 2021 programı henüz açıklanmadı. Etkinliğe dair güncellemeleri takip etmek için lütfen tıklayınız

 

  • Startups.watch

 

“Türkiye Girişim Ekosistemi için Yatırım Analitiği Platformu” mottosuna sahip Startups.watch, girişimlerin takip edilmesine imkân sunuyor. Farklı etkinliklere imza atan Startups.watch’un en yakın tarihli etkinliği SAAS Demo Günü 27 Ocak’ta, bir sonraki Türkiye Girişim Ekosistemi 2021 Etkinliği ise 29 Ocak’ta. Etkinliklerin detayları ve diğer etkinlikler hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

 

  • Web Summıt

 

Dünyanı dört bir yanından katılımcısı bulunan ve teknoloji şirketlerini, girişimcileri, CEO’ları, devlet başkanları ile politikacıları bir araya getiren teknoloji konferansı Web Summit, bu yıl 1-4 Kasım tarihleri arasında Lizbon’da gerçekleştirilecek. Detaylı bilgiye erişmek için lütfen tıklayınız.

 

  • Webrazzi Summıt

 

“Türkiye’nin En Etkili Girişimcilik ve Teknoloji Konferansı” mottosuna sahip Webrazzi Summit, 2010 yılından bu yana düzenliyor. Yapay zekâ, e-ihracat, sosyal inovasyon, teknolojik gelişmeler vb. pek çok konuda önemli isimleri bir araya getiren etkinlik, bu yıl 20 Ekim’de gerçekleştirilecek. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız

 

  • Webrazzı Dijital 

 

Webrazzi Dijital de “Türkiye’nin En Etkili Dijital Konferansı” mottosuyla tanınıyor. Dijital dönüşümden internet reklamcılığına dijital dünyanın kilit noktalarını aydınlatan etkinlik, bu yıl 7 Nisan’da ilgilileriyle buluşuyor. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız

 

Size ulaşmamız için aşağıdaki formu doldurun.


bir yorum bırakın