Kendin Yap (DIY) ile 4 Farklı Yeni yıl Projesi

Kendin Yap (DIY) ile 4 Farklı Yeni yıl Projesi

Kendin Yap (DIY) ne anlama geliyor?

Kendiniz yapın (DIY), bir profesyonel tarafından değil, bir birey tarafından gerçekleştirildiğinde belirli bir nesneyi veya ürünü tasarlayan, yaratan veya değiştiren süreçtir. Teknolojide, kendi kendine yapma tekniği, genel kullanıcıların belirli bir alandaki bir uzman veya organizasyonun yardımı veya yardımı olmadan ürün geliştirmesine olanak tanır.

1.Yeni Yıl Ağacı

Photo by Christmas Photos from Pexels

Yeni yıla girerken para harcamak yerine, bahçeden toplayacağınız bir kaç dal parçasından yılbaşı ağacı modeli yapıp, pamuk ve atık plastik gereçlerle ağacınızı süslemeye ne dersiniz?

 

 

 

https://tr.pinterest.com/pin/154811305921691205/

2. Kozalaklardan Kapı Süsü

İhtiyacınız olan şeyler, bir miktar kozalak, biraz akrilik boya ve halat. Kek tarifi gibi olmadı mı 🙂 Belki araya biraz evde ki dergi kağıtlarından kedi merdiveni yapıp eklemeye ne dersiniz? Misafirleriniz buna bayılacak!

 

 

 

 

3. Süslerimizi kendimiz yapalım!

https://tr.pinterest.com/pin/389561436511612784/

Kilden çok kolayca yapılabilir ama çocuğunuz kurumuş oyun hamurlarını biraz ısıyla şekillendirip de yapılabilir. Ya da kalın kartondan. İhtiyacınız olan tek şey hayal gücünüz ve keçeli kalem.

 

 

 

 

 

https://tr.pinterest.com/pin/140807925827880933/

4. İplikler hayale dönüşüyor!

Çocuklarınızla bir doğa yürüyüşü, park etkinliği sonrası toplayacağınız dal parçaları ile motor becerilerini geliştirmek, hem eğitsel hem de eğlenceli olacaktır. Projenin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Kendin Yap! kültürünü teknoloji ile buluşturalım!

Do-it-yourself, bir ürünü bağımsız olarak inşa etmek veya onarmak için kullanılan geniş bir terimdir. Teknikte, bu terim kendi bilgisayarlarını ve diğer elektronik bileşenleri üreten bir hobi kültürünü ifade eder. Kendin yap felsefesi ile yapabileceğiniz 6 ilginç DIY projesine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Günlük yaşamınızı güzelleştirecek “Size Üretimin Keyfini Yaşattıracak 10 Harika Kendin Yap Projesi” yazımızı incelemeyi unutmayın!

 

Kendin Yap (DIY) projelerinizi #sendeyap etiketi ile paylaşmayı unutmayın!

Mutlu Yıllar!