Kariyer Gelişimi İçin Geleceğe Hazır Çalışan Programı

Günümüzde dijital dönüşüme gerçek anlamda adapte olmak ve tüm süreçleri benimseyerek organizasyonun her aşamasına entegre etmek, deyim yerindeyse bir zorunluluğa dönüşmüştür. Teknolojik alanlarla beraber yeni nesil girişimcilik, inovasyon, tasarım odaklı düşünme becerisi, çevik (agile) gibi terimler her zamankinden daha fazla ön plana çıkmaya başlamıştır. İşletmelerin dijital konuları öğrenme/kavrama ve uygulama becerilerinin düşük düzeyde olması, ciddi bir dezavantaj yaratmaktadır. Diğer yandan dijital dönüşüme dair tüm dinamiklere uyum sağlayan çalışanlar, kendilerini geleceğe taşıma ve girişimcilik noktasında çok daha sağlam adımlar atmaya başlamıştır.

İş dünyası, teknoloji ve yenilikçi yaklaşımlar arasında belli bir uyumdan söz etmek mümkündür. Bu uyumun gerisinde kalan şirketler, iş gücü ve bununla beraber rekabet gücünde yetersiz kalmaktadır. Çalışanların tasarımlı odaklı düşünüp doğru ve verimli yaklaşımlar geliştirmesi, büyük ölçüde yeni nesil araçların kullanımına bağlıdır. Dijital düşünme becerileri, şirketlerin ve personelleri inovasyon süreçlerine büyük katkılar sağlar. Neticede tasarım algısı eski tanımının çok ötesine geçmiş durumdadır.

Bugün pratik bir eylem bütünlüğü içinde işletmelerin temel planlamalarını etkilediğini görmekteyiz. Bu etkinin farkına varan şirketler, söz konusu kreatif yaklaşımları organizasyonun bütününe yansıtmaktadır. Dolaysıyla inovatif ve tasarım odaklı düşünme yetkinliği gelişmiş yeni nesil çalışanların yakın gelecekte çok daha kilit ve etkin roller almaya devam edeceğini ifade etmek zor değildir.

Tasarım odaklı düşünmek (design thinking) ve inovasyon kültürünü geliştirmek yaratıcı ve etkili fikirlerin doğmasında ciddi bir rol oynar. Bu etkinin artması, çalışanların kendilerini bu yaklaşımın ışığında geliştirmelerine bağlıdır. İnovasyon becerilerini geliştiren ve yeni nesil yaratıcı düşünme biçimlerine ayak uydurabilen kurumsal çalışanlar, bu teorik birikimlerini pratik düzeyde dışavurabilir.

Kariyer gelişimi noktasında bugüne dek sayısız danışmanlık ve eğitim desteği sunan Makers Türkiye; şimdi de çalışanların, geleceğin dijital evreninde daha güvenli bir biçimde yer edinmelerini sağlayacak iki modüllü bir programla karşınıza geliyor: Geleceğe Hazır Çalışan Programı!

Programın İçeriğine Dair Detaylar

Sertifikalı bir dijital değişim/dönüşüm programı oluşturan Makers Türkiye, 21. yüzyıl yetkinliklerine bütünüyle hâkim olmak isteyen çalışanlara önemli fırsatlar sunuyor. İnovasyon konusunda ülkemizin öncü oluşumlarından biri olarak kabul gören Makers Türkiye; birikim ve uzmanlığını oldukça yüksek bir etki yaratan sosyal sorumluluk projelerinin yanında yeni nesil eğitimlere de yansıtmayı sürdürüyor. Katılım sertifikası alabileceğiniz “Geleceğe Hazır Çalışan Programı” ile kurumsal dünyanın sadece raporlama, performans yönetimi, kapasite yönetimi gibi kısımlarıyla kendinizi sınırlandırmak durumunda kalmazsınız.

Söz konusu programla beraber inovasyon, çeviklik, hız ve tasarım merkezli düşünme becerilerinizin artırılması amaçlanmaktadır. Ne yazık ki pek çok işletme, kurumsal kimliklerini güçlendirme noktasında belirleyici ve etkili eğitimlerin gerisinde kaldı. Buna karşın günümüzde kurumsal çalışanlar; yeni nesil liderlik prensiplerini uygulamak, geleneksel kabukları kırıp kreatif bir yaklaşım benimsemek konusunda oldukça istekli davranmaya başlamaktadır.

Elbette yıllardır devam eden bir düzenin ve gelir akışının radikal bir biçimde değişecek olması, kurumsal çalışanlar için alınması çok da kolay bir karar değildir. Geleceğe Hazır Çalışan Programı sayesinde; hem var olan projeleri hem de bireysel fikirlerinizi çok daha etkin ve verimli yöntemlerle hayata geçirebilirsiniz.

Yeni Nesil Girişimcilik MODELİ

Kariyer planlamasına önem veren ve bilhassa inovasyon alanında kendini geliştirmek isteyen kişiler adına son derece ideal bir program olan Geleceğe Hazır Çalışan Programı, günümüzün en etkili fikir geliştirme metodolojilerini içinde barındırıyor. Kurumsal çalışan olarak iş dünyasının hızla değişen dinamiklerine adapte olmak noktasında; Tasarım Odaklı Düşünme (Design Thinking) ve Çevik Proje Yönetimi (Agile Project Management) yöntemlerine dair kapsamlı bir eğitimle karşılaşırsınız.

Her iki metodolojiye dair eğitimlerini tamamlayan kurumsal çalışanlar; yaratıcı becerilerini bir adım öteye taşımanın yanında yeni ve farklı bakış açıları kazanarak iş dünyasında fark yaratır. Kabul edileceği üzere iyi kurgulanmış ve hazırlanmış bir kariyer eğitim olgusundan bağımsız düşünülemez.

Yaratıcı düşünme yetkinliğini artırmak, yaratıcı düşünme tekniklerini inovasyonun temel ilkeleriyle entegre etmek, bilgi ve fikri bilinçli bir şekilde yönetmek, var olan problemler karşı hızlı ve yaratıcı çözümler üretmek, tasarım odaklı ve çevik düşünerek fikirleri inovasyona dönüştürmek, bu önemli eğitimin vadettiği kavramların başında yer alır. Geleceğe Hazır Çalışan Programı ile Tasarım Odaklı Düşünme (Design Thinking) ve Çevik Proje Yönetimi (Agile Project Management) metodolojilerini evrensel örnekleriyle görme ve bizzat uygulamalı olarak deneyimleme şansı elde edebilirsiniz.

Eğitim Takvimi

Toplamda bir ay boyunca devam edecek olan eğitim programı, temel olarak iki ayrı modüle sahiptir. İsterseniz bu modülleri bağımsız olarak satın alabilir isterseniz de doğrudan full paket seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Online eğitim neticesinde elde edeceğiniz sertifika, Design Thinking ve Agile Project Management yöntemlerinde donanımlı olduğunuza dair önemli bir referans oluşturacaktır.

Geleceğe Hazır Çalışan Programı kapsamında katılımcıların toplamda 17 saat sürecek olan eğitimi bitirmeleri gerekir. Eğitim takvimi; hafta içi 19:00 – 21:00, hafta sonu 10:00 – 13:00 biçiminde kurgulanmıştır.

Kimler Programa Katılabilir?

Geleceğe Hazır Çalışan Programı’na günümüzde; inovasyon lideri olmak isteyen çalışanlar, eğitimciler, öğrenciler, yeni yetkinlik alanları oluşturmak isteyen yeni nesil girişimcilik anlayışını benimseyenler, geleceğin tasarım ve fikir dünyasına kendini hazırlayanlar, inovasyon ve tasarım odaklı düşünme kavramlarına dair bilgi edinmek isteyenler katılım gösterebilir.

Teorik ve uygulamalı eğitimleriyle iki ayrı modül opsiyonu sunan Geleceğe Hazır Çalışan Programı, gerek müşteri deneyimi gerekse de inovasyon yönetimi konularında sektörel ve akademik tecrübelere sahip uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Bireysel programlar hakkında daha detaylı bilgiler almak adına Makers Türkiye ile dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Size ulaşmamız için aşağıdaki formu doldurun.