Kalkınma Ajansları ile Etki Yaratan Servislerimizi Gerçekleştiriyoruz!

Türkiye’deki bölgesel kalkınma amaçlarını gerçekleştirmek için kurulmuş Kalkınma Ajansları ile teknoloji ve inovasyon projeleri yapmaya başlıyoruz. Dönüştürücü etkimiz 2 farklı Kalkınma Ajansının da aramıza katılması ile hızla büyüyor!

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ile başlayacağımız yetişkinler için Tasarım Odaklı Düşünme(design thinking) atölyelerinde problem çözme, yeni fikir üretme ve fikir testi yöntemlerini detaylı olarak irdeleyecek katılımcıları design thinking eğitmeni olarak yetiştireceğiz. Tasarım Odaklı Düşünme Eğitici Eğitimimizi Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencileri ile 3 günde tamamlayacağız.

 

Doğaka - Makers Türkiye

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı ile ise kurgumuz biraz farklı. Bildiğiniz üzere Meslek Liseleri mesleki eğitim alarak tamamen sektöre yönelik istihdam sağlamak üzere kurulmuş yapıtlardır. Bizler ise Osmaniye ve Hatay Meslek Liseleri öğrencileri ile buluşarak mesleki eğitimlerinde yaptıklarını,

  • Girişimcilik ve tasarım odaklı düşünme ile nasıl uygun şekilde ürüne dönüştürebilirler
  • Karşılaştıkları problemleri yaratıcı yöntemlerle nasıl çözerler
  • Sektöre yönelik problemleri nasıl test ederek çözüm bulabilirler, gibi yöntem ve konuların üzerinde duracağız. Bu Tasarım Odaklı Düşünme atölyelerimizi Osmaniye ve Hatay’da toplam 120 çocuk ile gerçekleştiriyor olacağız.

Farklı şehirlerde onlarca öğrenciye, çağımızın en geçerli fikir geliştirme ve problem çözme metodolojisi olan tasarım odaklı düşünme(design thinking) yöntemini anlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

2014 yılından beri Valilikler, Belediyeler, Kalkınma Ajansları ve MEB gibi farklı kamu kuruluşları ile şimdiye kadar düzenlediğimiz eğitim, etkinlik ve tüm projeleri hem özel kuruluşlarda hem de devlete bağlı kurumlar ile düzenlemeye devam ediyoruz. Projelerimiz hakkında daha fazla bilgi alarak kendi bölgenizi inovatif çözümler ile kalkındırmak için buradan bize ulaşın ve 48 saat içerinde talebinize uygun teklif gönderelim.

bir yorum bırakın