Kaçırılmaması gereken bir etkinlik: Arduino 10. Yıl Kutlamaları

Arduino, çok kolay programlanabilen ve birleştirilebilen, açık kaynaklı elektronik devre platformu. Hazır bir çok devre alıp, işin temel yükünden kurtulup hemen bir şeyler yapmaya başlayabiliyorsunuz. Kuruluşunun 10. yılı kapsamında tüm dünyada etkinlikler yapılıyor. Bunlardan biri de İskele 47 tarafından gerçekleştirilecek.

İskele47, 4 farkli şirketin oluşturduğu, herkesin kendi işini yaparken bir yandan da dirsek temasi icerisinde üretim yaptigi bir yapı. Ayrica 3 farkli universitenin Gorsel Iletisim Tasarimi Bolumlerinin Interaktif Medya ve Programlama dersleri burada yapilmakta. Aslında tam anlamı ile Türkiye’deki ilk maker alanlarından (makerspace/hackerspace).

29 Mart Arduino’nun 10.yas gunu dolayisiyla kutlanacak Arduino Gununde Iskele 47 olarak bir etkinlik planlanıyor. 15:00’da Bubi Kadikoy’de Osman Koc, Bager Akbay ve Ahmet Alpat ile arduino nedir ve neler yapilabilir uzerine konustuktan sonra Iskele 47’de pro ve öğrenci işlerinden oluşan sergiye geçilecek ve daha sonra parti kısmı başlayacak.

Istanbul’daki Maker’ların katılmaktan keyif duyacağı bir etkinlik olduğunu düşünüyoruz.

Etkinlik linki: https://www.facebook.com/events/634613453275204/?ref=2&ref_dashboard_filter=upcoming

bir yorum bırakın