İzmir Fuarında İzmir Maker Panayırı!

26 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında  85. Uluslararası İzmir Enternasyonel Fuar’ı kapsamında bir de
Maker Faire(Maker Panayırı) yapılacak. Fuarın bu seneki teması “inovasyon”. Durum böyle olunca inovasyonun topluma inmiş en açık hali olan maker hareketi’nin sergi kısmı Maker Panayırı fuara tam uygun hale geliyor. Fuar 16:00 – 23:00 arasında açık olacak. Böylece İzmir’in sıcağı ya da iş yerinden çıkamadım bahaneleri yok! Herkesin uğraması gerekiyor. Zaten organizasyon ekibi yaklaşık 2 Milyon kişinin ziyaret edeceğini bekliyor. Hem Izmir Fuarı, hem Izmir Mini Maker Faire (Maker Panayırı) oldukça keyifli olacağa benzer. Kaçırmayın!

Maker Faire (Maker Panayırı) Nedir?

Maker Faire’lerde kişiler yaptıkları projeleri sergiliyorlar, insanlar da hem gezerek, hem de üretimi yapan kişilerle sohbet ederek güzel zaman geçirebiliyorlar. Maker Faire (Maker Panayırı) de çeşitli bölümler oluyor. Örneğin, 3 boyutlu yazıcılar, elektronik, robotik, sanatsal çalışmalar, çocuklar için bölümler gibi alanlardan oluşabiliyor. Bu tamamen Maker Faire’i düzenleyen ekibin inisiyatifinde.

Hem dijital hem iletişim yetkinlikleri anlamında farklı kazanımlar edineceğiniz eğitim ve atölye programlarımıza buradan ulaşabilirsiniz. 

Kendiniz yapabileceğiniz gibi yurtdışında Make Media’dan Maker Faire logosunun lisansını alarak bu kapsamda da yapabilirsiniz. Panayır yapmak oldukça kolay. Özellikle bağımsız ve lokal ekiplerin panayırları organize etmesi, büyük şehirlerden proje ithal etmek yerine kendi bölgesindeki projelerin gelişimini teşvik etmesi en önemli konulardan.

Yorum yap