İşveren Markası(EMPLOYER BRANDING) için Kurumlarla Yenilikçi Kurgular

İşveren Markası(Employer Branding) Makers Türkiye

İşveren marka(Employer Branding) yönetimi, kurumun/şirketin hedeflerine ulaşmak için aradığı yeteneklerin işe alınması ve daha sonrası için etkili çalışan bağlılığı ve çalışanı elde tutma arzusunu destekler. İşe alımlarda büyük rol oynayan işveren markası(Employer Branding), tüm çalışanların yaşam döngüsüne odaklanarak dış pazardaki kilit paydaşların akıllarında “burası çalışmak için müthiş bir yer” algısını yaratmayı hedefler.

Bu markalar işe alım yöntemleri olarak farklı etkinlikler ve çalışmalar düzenlemektedir. Bu projeleri uygulayan birlikte çalıştığımız İş Bankası ile Master Class 2020 Online Gelişim Yaz Kampı Programına dahil olduk. Bu programda, 60 üniversite öğrencisine farklı etkinlikler ve eğitimler düzenleniyor. Yaz Kampı Programı için bankanın işveren marka yönetimi, katılımcılara 21.yy yetkinliklerini aktarabilmek adına bizi seçti. 🙂

İş Bankası ile Master Class 2020 OnlIne Gelişim Yaz Kampı Projesi

Makers Türkiye olarak Master Class 2020 Gelişim Yaz Kampı Programında online seminer ve online inovasyon workshoplarımızı gerçekleştirdik.  3 farklı online seminer olan, Uzaktan Etkin Çalış eğitimi, Strateji ve Karar Vermeyi Destekleyici Metodlar eğitimi ve Veri Bilimi, Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi eğitimini tamamladık.İş Bankası Ideathon Makers Türkiye

İnovasyon workshoplarımızdan ise, Design Thinking atölyesini 2 kez yarım gün olacak şekilde tamamladık. 1 tam gün boyunca da Ideathon workshopumuzu gerçekleştirdik. Design Thinking eğitimleri sonrası yaptığımız Ideathon’da, tasarım odaklı düşünme metotlarını uygulayan 60 katılımcı İş bankası’nın gerçek bir problemine online olarak çözüm ürettiler. Yaratıcı çözümler bulan ekipler program dahilinde değerlendirildi.

 

Ideathon sonrası gelen geri bildirimlerden biri, “Bugüne kadar katıldığım etkinliklerden en verimli ve öğretici olanıydı. Geri bildirim kültürünü deneyimlemek ve farklı bakış açılarına tanıklık etmek, kişisel gelişimim açısından çok faydalı oldu.”  İş Bankası Master Class 2020 Gelişim Yaz Kampı Programı Katılımcısı 🙏

Bu gelişim kampında verdiğimiz atölyeler sayesinde katılımcılar,

  • Birlikte çalışma,
  • Online uzaktan etkin çalışma,
  • Ekip olma,
  • Yaratıcı düşünme,
  • Etkili iletişim kurma,
  • Problem çözme,
  • Empati kurma gibi birçok 21.yy yetkinliklerini kazandılar.

Çalışanlarınıza yeni yetkinler kazandıran ve kurumunuzu inovatif kurgularla geliştiren servislerimiz için bize [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Türk Telekom ile Genç Yetenek START Programı

İşveren markası(Employer Branding) kapsamında bir çalışmalar yapan Türk Telekom, Genç Yetenek Programı olan  START  ile her yıl seçilen staj adaylarına bir çok etkinlik ve eğitim düzenliyor. Bu yıl ise START 2020 programını online olarak düzenliyor. Toplam 20.728 başvurudan elenen adaylardan kalan 50 kişi ile bu yıl ki program başladı. Program başlangıcında açılış konuşmacısı olarak seçilen kurucumuz Ongun Tan “Geleceğe Hazır Çalışan” konulu konuşmasını seçilen adaylara ilham katması amacıyla gerçekleştirdi. 

Türk Telekom START Program dahilinde Makers Türkiye olarak 50 Katılımcı ile yaptığımız Ideatahon’un ilk Türk Telekom Ideathon Makers Türkiyemodülünü gerçekleştirdik. Toplamda 4 modülden oluşan bu Ideathon, Tasarım Odaklı Düşünme metodu ile ilgili teorik-pratik bilgi edinilmesi ve Türk Telekom’un belirlediği zorlu bir probleme yaratıcı ve farklı çözümler üretilmesi amaçlandı. Program sonunda değerlendirmeye alınacak olan fikirlerin hayata geçirilmesi bekleniyor.

Türk Telekom ile, makarLab kurulumlarından kendi akademilerindeki tüm çalışanlarına yaptığımız teknoloji seminerlerine kadar her ihtiyaca uygun etkinlikler düzenledik. Çalışmalarımızın tümüne buradan bakabilirsiniz.

Son olarak Unilever ile 2 yıldır birlikte sürdürdüğümüz Unilever’in (Employer Branding) kapsamında staj programlarından farklı departmanlarındaki eğitim/danışmanlık ihtiyaçlarına kadar birçok yenilikçi servisimizi uyguladık, uygulamaya devam ediyoruz. Unilever ile Makers Türkiye’nin birlikte çalıştığı, ilk adım olan işe alım yöntemlerinden yeni işe giren çalışanlara ve C-level sunumlara kadar olan yaptığımız gelişim programlarının tamamına buradan bakabilirsiniz.

Siz de Employer Branding çalışmalarında kurumunuzda sağlayabileceğimiz yenilikçi çözümlerle etki yaratmak için bize ulaşabilirsiniz

Bireysel olarak ise, kurumlarla gerçekleştirdiğimiz 21.yy yetkinlikleri workshoplarından Design Thinking eğitimimize Udemy üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

 

Size ulaşmamız için aşağıdaki formu doldurun.