İş Yerinde Öğrenme Raporu 2018

Linkedin’in yayınladığı İş Yerinde Öğrenme Raporu sonrasında kurumlarla yaptığımız atölye çalışmaları ve

Çalışanlar için Yeni Yetkinlikler
Workshop detayları için iletişime geçin. [email protected]

etkinliklerin yüksek etkisini doğrulamış olduk. Çevik öğrenme olarak şirketlerle yaptığımız konuşma ve danışmanlık seanslarımızda, şirketlerin yetenekleri tutması için yapmaları gereken yöntemler üzerinde duruyor ve yeni nesil inovasyon dünyasına nasıl adapte olacaklarını, çalışanlarını şirkette nasıl tutabileceklerinin yöntemlerini konuşuyor ve harekete geçiriyoruz. Makers Türkiye olarak İşin Geleceği Platformunun ana kurucu ortağı olmamız, Future of Work etkinliği düzenlememiz, ve çevik öğrenme konusunu devamlı olarak Türkiye’nin önde gelen kurumlarına anlatıyor olmamızın sebebi, kaçınılmaz olarak bu uygulaması pratikte kolay ama kültürel olarak zorlayıcı yöntemlerin uygulanmaması durumunda, şirketlerin oyunun dışında kalacaklarının bilgisini vermek. Anlattıklarımız her geçen gün farklı raporlar ile de doğrulanıyor. Geçen hafta Linkedin’in yayınladığı işyeri ve iş gücü raporunda çarpıcı tespitler mevcut. Sizler için bu tespitlerin özetini çıkardık ve paylaşıyoruz. Detayları raporun kendisinden de edinebilirsiniz.

LInkedIn İşyerinde öğrenme ve İş Gücü Raporu

1) Otomasyona geçildikçe iletişim becerilerinin etkisi artıyor. Soft skilllerimiz (iletişim becerilerimiz), insan olarak makinelere karşı edinebileceğimiz en büyük yetkinlik.

2) Yetkinliklerin kullanım ömrü azaldıkça, şirket içi eğitimlerin ve eğitimcilerin bugünü kurtarmak adına yarının yetkinlikleri bypass etmesi yanlış. Bugünün ve yarının yetkinliklerini dengeleyerek eğitimlerimizi tasarlamak kritik. Gelecek trendlerini ve inovatif yanları es geçerek panikle sadece bugünü kurtarmak sürdürülebilir değil.

3) İş gücünün, özellikle yeni nesil ile beraber, farklı yetkinliklere sahip ve farklı altyapılardan gelen bireylerden oluşmasından dolayı, dijital ortamlarıdaki eğitimler artık kaçınılmaz.

4) İş yoğunluğundan dolayı öğrenmeden geri kalıyorsa, öğrenme ortamlarının buna göre tasarlanması ve öğrenmenin iş sırasında da yapılabilir hale getirilmesi gerekiyor.

5) Yöneticilerinizi de birer öğrenme heveslisi olarak konumlandırmanız önemli. Yöneticinin eğitime olan etkisi, işgücünün öğrenmesini bire bir etkiliyor.

Bu 5 ana maddeden yola çıkarak, çalışanların iş yerinde öğrenme olarak anlattığımız konularda daha da uzman Agile İle İşlerinizi Yönetin Makers Türkiyeolması gerekliliği şart. Yeni öğrenme yöntemleri, yeni öğrenme ortamları ve koşullarında, yaşam boyu öğrenme konseptinin artık hayatımızın içine girdiği bir dönemde, çevik öğrenme kaslarımızı güçlendirmezsek, geride kalacağız.

Doğru ve verimli eğitimi alan çalışanların %94’ü bulundukları şirketten ayrılmayacağını ve çalışmaya devam edeceğini belirtiyor. Elbette maaşın da oldukça önemli olduğu profesyonel hayatta, öğrenme ortamları ve eğitimin doğru düzgün ve çevik şekilde verilmesi en önemli konu.

Yeni nesil eğitimlerimiz hem sizin hem kurumunuz için, göz atın.

Çevik öğrenme ile ilgili kurumsal servislerimiz için bize ulaşabilirsiniz.

bir yorum bırakın