İnovasyonda 4 Önemli Aşama

Eğer yeniliklerden sorumluysanız, sürekli olarak şaşırdığınız anlamına gelir. İşinizi yeni ve beklenmedik şekillerde etkileyen teknoloji ve trendlerin ortaya çıkması nedeniyle değil, üzerinde çalıştığınız hemen her proje zaman içinde gelişmeye ve gelişmeye devam ediyor.

Beklenmeyen gereksinimleri keşfedersiniz, daha önce hiç karşılaşmadığınız düzenlemelerden etkilenir, kaynak gereksinimlerine ve zaman kısıtlamalarına vb. Uyum sağlamak zorunda kalırsınız. Böylece, harika bir yeni fikir bulduğunuzda bile – bu aynı şekilde görünmeyecek. başlattığın zaman. Öyleyse, yeni bir fikrin geliştirilmesinde değişim için kilit çekim noktaları nelerdir?

Fikir ve Beyin Fırtınası. Birçok grup ilk geldiğinde, fikri doğrulayarak ya da ona ekleyerek yeni bir fikir oluşturacaktır. Çoğu zaman diğer ilgili fikirlerle birleştirilir ve kalabalık, aynı anda birkaç çevik tur atışı gibi, hemen yeni gereksinimler ve geri bildirimler sunmaya başlayabilir.

Teklif Oluşturma ve İyileştirme . Bu aşamada, ekipler bir fikre daha derinlemesine araştırma yapıyor – bunun nasıl uygun, uygulanabilir ve başarılı hale getirileceğini. En iyi uygulamalar toplanır ve yeni temalar keşfedilir. Bu araştırma sırasında, fikir genellikle önemli ölçüde değişecek ve böylelikle örgütsel hedeflere, kabiliyetlere veya pazardaki değişimlere veya ihtiyaçlara uyum sağlayacak şekilde değişecektir.

Değerlendirme . Bu çok yaygın bir uygulama değildir, çünkü fikirler çoğu zaman bütünüyle veya tamamlanmış projeler olarak değerlendirilir ve bunlara çok fazla bilgi eklenir. Bununla birlikte, bazen bir fikir değerlendirmede iyi performans göstermediğinde, ekip üyeleri puanını arttırmaya yardımcı olma fikrini yeniden uygulayacaktır.

Prototipleme ve Test Etme. Bu bir fikri tamamen değiştirebilir, çünkü kauçuğu yola koymak çoğu zaman yeni bir fikrin olanaklarını ve başarısızlıklarını gösterir. Birkaç test yaptıktan sonra, neyin mümkün olduğu ve neyin değişmesi gerektiği hakkında daha fazla şey öğrenirsiniz.

Bu kesinlikle New York Üniversitesi İdari Yönetim Kurulunun çalışanların geri bildirimlerine dayanarak araştırdığı fikri için de geçerlidir. Orijinal öneri, hastalıklı bir geri alım sürecinin iyileştirilmesi olarak başladı, ancak çalışanların hasta izinlerini ihtiyacı olan diğer çalışanlara bağışlayabilecekleri bir topluluk yararı fikrine dönüştüler ve ardından kalabalıktaki diğer kişiler kendi geri bildirimlerini paylaşarak projeyi oluşturdular ve benzer bir programla diğer üniversitelerden en iyi uygulamalar.

Araştırmacı:Rob Hoehn

bir yorum bırakın