ING Hackathon

ING Hackathon herkesi sınırlarını zorlamaya ve geleceği hayal etmeye davet ediyor.
Bankacılıkta kullanılabilecek teknolojik fikirlerin ortaya çıkması ve geliştirilmesi yönünde adım atan ING bu konuda oldukça güzel bir hackathon düzenliyor. IOT, yapay zeka, mobil uygulamalar, giyilebilir teknolojiler, robotik, big data, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, 3 boyutlu yazıcıları kullanarak dijital bankacılıkta yenilik açacak katılımcılar bekleniyor.
25-26 Kasım tarihlerinde Ankara’da Bilkent Cyberpark’ta düzenlenecek hackathon 2 gün boyuncu aralıksız devam edecek. Katılım için en az 3 kişiden oluşan bir ekip kurmanız gerekiyor. Kazanan ekibi güzel ödüllerin beklediği hackathon için hemen siz de başvurunuzu yapın!

Hackathon’lar kısa sürede doğru yönlendirmelerle anlamlı çıktıların üretildiği çalışmalardır. Bu çalışmalar çok çeşitli amaçlarla yapılabilir. Ülkemizde de Nasa’dan tutun da önde gelen kurumlara kadar birçok farklı firma öğrenci veya çalışanların bu şekilde çıktı üretmelerine hem eğitim hem üretim amacıyla yatırım yapıyor.

Makers Türkiye ile birlikte kurgulayacabileceğiniz farklı alanlardaki Hackathon’lar için bize ulaşın. Birlikte kurgulayabilaceğimiz Hackathon’lardan bazıları şöyle:
IoT Hackathon / Nesnelerin Interneti üzerine çalıştay kurgusu
Ideathon / Fikir üretme odaklı çalıştay kurgusu
İşe alım ve stajyer seçim Hackathon‘u
Creative Hacking Hackathon / Günlük objeleri sensörlerle canlandırma üzerine çalıştay kurgusu
Design Thinking / Fikrinizi ürüne dönüştüren üzerine çalıştay kurgusu
miniHackathon / Girişimcilik üzerine çalıştay kurgusu ile üst yönetime/yatırımcıya fikrinizi sunun

bir yorum bırakın