İlk Ankara Maker Panayırı 3 Mart 2015’te!

Yaratıcılığı, birlikte yapmayı, tüketen değil üreten bir toplum olmayı teşvik eden Maker Hareketi’nin şov kısmına Maker Panayırı deniyor. İstanbul’daki ilk Maker Panayırı’ndan sonra Anadolu’nun ilk panayırı başkent Ankara’da yapacak olmanın gurur ve sevincini yaşıyoruz!

5000’den fazla kişinin gelmesinin beklendiği, farklı sektörlerden bir çok konuşmanın olacağı 2-3-4 Mart günleri yapılacak olan, IEEE ODTÜ’nün düzenlediği ODTU Kampüs Gelişim Günleri dahilinde, 3 Mart “Maker”lara adanmış bir gün olarak ortaya çıktı.

Birbirinden yenilikçi konulardan oluşan diğer bloglarımızı incelediniz mi?

Maker hareketinin gönülden destekçisi Turkcell’in katkıları ile, 3 Mart günü halka açık ve ücretsiz olarak bir Maker Panayırı gerçekleşecek. Saat 10:30’da başlayacak olan etkinlik 18:00’e kadar devam edecek. 35 kadar projenin katılacağı panayırda ebru sanatından, pancake yapan robota, interaktif müzik küresinden, keçe ile yapılan işlere kadar geniş bir yelpaze olacak.

Proje başvuruları kapanmıştır. Keyifli projeleri incelemek, maker’lar ile tanışmak için hepinizi bekliyoruz! Çocuklarınızla da gelebileceğiniz etkinlik her yaşa hitap ediyor. Giriş için bilet, kayıt gerekmiyor.

Yorum yap