Türkiye’yi Teknoloji İle Dönüştürüyoruz!

Makers Türkiye, Türkiye’yi teknoloji ve inovasyon konusunda dönüştürmek ve ekosistemine 21.yy yetkinlikleri kazandırmak amacı ile 2014’te kuruldu. Türkiye’nin ilk ve en büyük inovasyon inisiyatifidir. Bugüne kadar teknoloji ve girişimcilik eğitimi verdiğimiz binlerce kurumsal çalışan, genç ve çocuk ile dünyayı ve ülkemizi, teknoloji ile daha yaşanabilir hale getirme amacındayız.

60.000 kişilik topluluğumuzla, kurumlara ve bireylere teknoloji farkındalığı yaratmaya, girişimcilik mentorluğu yapmaya ve katma değerli, yaratıcı servisler sağlamaya 2014’ten beri devam ediyoruz.

İnovasyon servislerimize buradan göz atabilirsiniz.

Bize Ulaşabilirsiniz
  • Kurumsal sosyal sorumluluk projeleri
  • İnovasyon, girişimcilik, tasarım odaklı düşünce, IoT Atölye Çalışmaları
  • Çocuk ve Yetişkin Teknoloji Eğitimleri
  • İnteraktif Sergi ve Ürün Kurguları
  • Reklam alanı, banner kullanımı, sponsorlu yazı
    için bize ulaşabilirsiniz
BİZİ TAKİP EDİN

Buradayız
Asmalı Mescit Mah. Emir Nevruz Sok. No:2 Panaiya Apt. Kat:4 Beyoğlu / İstanbul
Whatsapp & Telefon
0505 090 6253 (MAKE)
Resmi tatillerde bir sonraki gün tekrar deneyiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kurumsal dünyaya özel, odağında teknoloji ve inovasyon olan eğitim, sergi, keynote konuşma ve danışmanlık yapmaktayız. Türkiye’nin ilk ve en büyük inovasyon inisiyatifi olarak 2014’ten beri inovasyon, Girişimcilik, Agile-Çevik Proje Yönetimi, Design thinking – Tasarım Odaklı Düşünme, kodlama, hızlı prototipleme, teknoloji okuryazarlığı konularında yaparak, yaşayarak ve çevik öğrenme yöntemleri ile binlerce kişiye ulaştık.

İnsan Kaynakları, kurumlarda en çok çalıştığımız bölümler arasındadır. İşveren markası programları kapsamında işe giriş ve potansiyel adayların belirlenmesi için firmaya özel workshop kurguları ile hızlı ve etkin işe alım kurguları yapıyor, etkinlikler düzenleyebiliyoruz.  Akademiler aracılığı ile eğitimlerimizi çalışanlara aktarıyoruz.  Ayrıca çalışan memnuniyeti ekipleri ile yaptığımız ödüllü projeler var Yüz yüze anlatabiliriz:)

Danone Türkiye işe alım sürecinde yeni nesil birçok farklı yetkinlik sağlayan mini Hackathon kurgumuzu gerçekleştirdik.

Mini Hackathon kurgumuz ile kurumlar için girişimcilik
Girişimci olmayanlar için girişimcilik yetkinlikleri

Kurumsal İletişim bölümleri ile Türkiye’de ve dünyada ödüllü projelerimiz var. Türkiye’yi kapsayacak teknoloji odaklı, yüksek fayda ve değer üreten, etki yaratan kurgularımız ile markanızı fayda odaklı yaygınlaştırmanızı sağlıyoruz. Haber yaptırmak için davete gerek kalmıyor, yaptığımız işler kendiliğinden haber oluyor. Konuşalım.

TİM-TEB ortaklığıyla gerçekleştirdiğimiz, “Bugünün Maker Çocukları, Yarının Büyük Girişimcileri!” sloganıyla başlayan projemiz ile 9 ilde 500’ün üzerinde çocuğa ulaştık ve maker atölyeler düzenledik. Edirne, Bursa, İzmir, Denizli, Konya, Mersin, Gaziantep, Trabzon ve İstanbul’a gittik.

Markanızı yaygınlaştıracak terzi usulu sizin için yapılmış interaktif projeler yapabiliyoruz. Örneğin yaklaştığında konuşan bir raf, sizi saatte bir dürten yürüyüş yapmamızı öneren büro koltukları için yapılmış bir “dürtmatik”, içeceğinizi hazırlayan bir robot, markanızın dünyadaki sürdürülebilirlik modelini anlatan bir artırılmış gerçeklik panosu. Sizin aklınızda ne var? Konuşalım.

Migros genel müdürlük taleplerine göre tasarladığımız sergimizde, genel müdürlük çalışanlarına yeni nesil teknolojilerle ilgili ilham ve bilgi verdik.

Bir çok farklı etkinlik kurgusu düzenleyen Makers Türkiye ile en ilginç teknolojik sergileri tasarlayabiliriz. Konuşalım.

2017 yılından beri düzenlediğimiz Dolaşan Sergimiz ilham veren, teknoloji ve inovasyonu topluma anlatmaya yardımcı olan, etki yaratan bir kurgu halinde açtık. Sergi ve atölye çalışmaları kurgularımız:

Şİrkette inovasyon farkındalığı, yeni dünya adaptasyonu, 21.yy yetkinlikleri ve girişmci olmayanlar için girişimcilik yetkinliklerine yönelik girişimcilik programları, miniHackathonlar, yaratıcılık için design thinking ve bunların birleşiminden oluşan inovasyon programları geliştiriyoruz. C-level’dan yeni işe giriş yapanlara kadar kurumunuza özel, hızlı, etki yaratan şekilde. Konuşalım.

ING Türkiye ile yaptığımız çalışan memnuniyeti ve sosyal sorumluluk projeleri ile beraber şimdi ING Akademi ile 21.yy yetkinliklerini deneyimlettiğimiz crash courselarımıza Agile Eğitimi ile başladık!

Makers Türkiye şimdiye dek kurumlarla ortak birçok projeye imza atmıştır. Kurumların sosyal sorumluluk amaçlı yürüttüğü projelerde, her yaşa ilham veren, eğlenirken öğreten, kültürel entegrasyona ve her kesimin teknoloji ve girişimciliği öğrenmesine yardımcı olan eğitim kurguları tasarlar.

AVAZ Derneği ile beraber Ocak ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz proje ile beraber 20 Suriye’li mülteci kadın ile beraber kodlama, 3 boyutlu tasarım, arduino ve tasarım odaklı düşünme atölyeleri yaptık.

Yeni fikirleri hem üretip hem hayata geçiriyoruz. Bu bir eğitim kurgusu olabilir, işiniz ile ilgili bir kurgu olabilir ya da sosyal sorumluluk projesi olabilir. Yapmaya yönelik, somut çıktıları olan yenilikçi kurgularımız ile daima farklı ve yeniyiz. Makers Türkiye 21. yy. yetkinliklerini Türkiye’de yaygınlaştırmayı hedefler.Bunun için her yaşa teknoloji okuryazarlığı, yaratıcı düşünme, problem çözme, ekip olma, dijital ürün fikri üretebilme ve hayata geçirebilme, girişimcilik eğitimleri verir.

Mühendis ekibiyle kurumunuzun ya da girişiminizin talep ettiği prototip ürünler tasarlar. Bu ürünler tanıtım, sergi, saha araştırması ya da satış amacıyla yapılabilir.

Ayrıca Makers Türkiye’de verilen eğitim programlarını takip ederek fikirlerinizi prototipe ve son ürüne dönüştürmeye bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Çoğu gerektirmiyor, tüm eğitimlerin içerisinde gerekli seviye bölümü vardır. Buradan istediğinizi seçip inceleyebilirsiniz.

Alanında deneyimli eğitmenler veriyor. Tüm eğitmenlerimiz hakkımızda sayfasında yer almaktadır. Bazı eğitimlerimizde sertifikalı eğitmenlerimiz de bizimle birlikte görev alıyor.

Makers Türkiye sosyal etki yaratmak için kurulmuş ticari bir işletmedir. Yaptığımız işlerin çoğu ücretlidir. Yaptığımız işlerde kaliteyi koruyarak etkiyi artırmak için gerekli fonu, çalıştığımız özel kurumlardan, vakıf, dernek ve kamu kuruluşlarından alıyoruz.

Ekip Arkadaşımız Olmaya Ne Dersin?

İnovatif Anlayışıyla Fark Yaratan Eğitim Teknolojisti misin?
Mühendislik Alanlarında Yaratıcı Çözümlerin Mi Var?
E-POSTA
Başvuru için [email protected] adresine CV, blog, portfolyo ve bir paragraf bizimle ne şekilde&neden çalışmak istediğine dair yazıyı paylaş! Makers Türkiye’de yaratacağın farkı bize anlat!

Multi Disipliner Mühendis Güç Sende!

Proje yönetim sistemlerine ve platformlarına hakim (Github, Asana, Slack vb)
İyi bir şekilde ingilizce okuyabilme, anlayabilme ve konuşabilme
Hızlı prototipleme kartlarında tecrübeli,
C ve en az bir OOP programlama diline hakim
Analog elektronik, güç elektroniği ve digital elektronik gibi konularda belli birikimi olan
Mühendisliğin 3E (Ekolojik, Ergonomik, Ekonomik) kuralını benimseyen
Web sitesi, SEO, WordPress alanlarında deneyimi olan

Esnek çalışma saatlerine uygun olan
Akıcı, hızlı, net ve anlaşılır iletişim kurabilen

Belki de ekibimize gelecek olan lider sensin!

Yaratıcı teknoloji alanında projeleri olan

İletişim ve empati gücü yüksek olan

Pedagojik bilgisi olan
Yenilikçi yaklaşımlarla 21.yy becerilerini güçlendirici eğitim liderliğine sahip

Ölçme değerlendirme alanında uzmanlığı olan
Artırılmış Gerçeklik ve IOT, Oyun Geliştirme alanlarında eğitim verebilen
Sosyal medya içerik üretimi yapabilen
Dijital Pazarlama alanlarında deneyimli olan