Hugo Boss’ta Makers Türkiye SkillUp Günü

Hugo Boss İzmir Fabrika ve Genel Müdürlüğü’ne Makers Türkiye olarak 2. kez eğitim verme şansını yakaladık. Talep üzerine 12 farklı deneyimleme atölyemizden (crash course) Günlük İşlerinizi “Agile” ile Yönetmek, İlk Mobil Uygulamam ve Artırılmış Gerçeklik ile Tanış atölyelerini seçen Hugo Boss ile bir günde 3 farklı atölyeyi gerçekleştirdik. Farklı crash courselarımızdan oluşan bu kurgumuzun adına Skill Up günü diyoruz. Skill Up günlerinde katılımcılar kendi seçtikleri zaman dilimlerinde yine kendi seçtikleri yeni nesil yetkinlik kazanma eğitimlerini, eğlenerek deneyimleme fırsatı buluyor. Tekstil endüstrisinin dev şirketlerinden olan Hugo Boss, çalışanlarına Makers Türkiye’nin yaratıcı eğitimleri ile dijital yetkinlikleri deneyimlemesini amaçladı. Upskilling reskilling diye adlandırılan, çalışanların yeniden yetkinleştirilmesi ve bir üst yetkinlik kazandırılması konularında lider firmalardan biri olan Hugo Boss ile çalışmaya devam edeceğiz.

İzmir Hugo Boss‘un inovasyona meraklı seçilmiş bir ekibi ile birlikte ilk atölyemiz Günlük İşlerinizi “Agile” ile Yönetmek oldu. Katılımcılar ile eğlenceli tanışma aktivitesinden sonra  gruplar halinde çevik çalışma yöntemleri üzerinde farklı, çıktı odaklı egzersizler yaptık.

Bu çalışmalarla Waterfall (şelale) proje yönetimi ile Agile (Çevik) yaklaşım arasındaki farkları gördüler. Sonrasında kişisel hayatlarındaki bir hedeflerine nasıl plan yapabileceklerini Scrum metoduna göre planladılar.

Aynı ekip ile yaptığımız diğer atölyemiz İlk Mobil Uygulamam oldu. Katılımcılar sürükle-bırak mobil uygulama geliştirme yöntemleriyle kendi tasarladıkları mobil uygulamalarını kullanma deneyimi yaşadı. Ayrıca kendi çeviri uygulamalarını da geliştirdiler. Mobil uygulamaları mevcut işleri ile nasıl bağlayabileceklerini düşünme fırsatı buldular.

Son olarak da Hugo Boss İnovasyon ekibi ile Artırılmış Gerçeklik ile Tanış atölyemizi gerçekleştirdik. Katılımcılar artırılmış gerçeklik uygulaması yapılan global ve yerel vaka çalışmalarını öğrendiler. Sonra “hedef görselleri” oluşturup hedef görsellerin (fotoğrafların) canlanıp videoya dönüştürülmesini sağladılar ve böylece kendi yemek menülerini artırılmış gerçeklik ile canlandırdılar. Artık her sektörde kullanılan artırılmış gerçeklik teknolojisine çalışanların da mutlaka aşina olması gerekiyor. ING Bank için yaptığımız artırılmış gerçeklik panosu için tıklayın.

Hugo Boss İnovasyon Ekibi ve Makers Türkiye Eğitmenleri
Keyifle bitirdiğimiz eğitimleri toplu bir fotoğraf ile sonlandırdık 🙂

 

Makers Türkiye olarak  21.yy yetkinliklerini şirketlerin çalışanlarına yenilikçi crash course’larımız ile öğretmeye devam ediyoruz! Kurumlar için düzenlediğimiz yaratıcı çözümler için tıklayın.