Gezen Sergi MakerSpot! Erzurum Forum Avm’de!

Forum Erzurum Avm‘de gerçekleşen Makers Türkiye’nin interatif sergisi MakerSpot! yaklaşık 500 çocuğun teknoloji ve kodlama atölyelerine katılımı ve 30.000’den fazla yetişkin ziyaretçinin deneyimlemesi sonrasında bir sonraki durağına hazırlanmak üzere İstanbul’a döndü.  Türkiye’nin ilk dolaşan sergisi MakerSpot!, 8 -12 interaktif işten ve atölye çalışmalarından oluşan, ilham veren, deneyim odaklı, yeni nesil bir teknoloji sergisidir. Serginin yanında açtığımız atölyeler ile çocuklara algoritmik düşünmeyi kazandırıyor, deneyim ile öğrenmelerini sağlıyor ve maker ve teknoloji kültürünü yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. MakerSpot! ilk kez Şubat 2018’de, Maltepe Park AVM’de yapılmıştı. Daha sonra çeşitli kurumlar, etkinlikler ve festivallerde 20’den fazla interaktif sergi kurgusu ile farklı zamanlarda şirketlere, etkinliklere ve AVM’lere ilham verdi. 

Forum Erzurum Avm‘de 5-7, 8-10 ve 11-14 yaş gruplarına Makey Makey ve Kodlama atölyeleri gerçekleştirdik.

Sergimizi gezen yetişkinlerden, çocuklardan ve çevre okullardan gelen öğretmen ve öğrencilerden aldığımız övgü dolu yorumlarla gururlandık.

Deneyim odaklı, etkili, eğlenceli ve yaratıcı kurgumuz MakerSpot! ile gittiğimiz her yere  açtığımız sergiler ve atölyeler sayesinde ilham vermeye devam edeceğiz.

bir yorum bırakın