Future of Work Zirvesi Türkiye’de İlk Kez Gerçekleşti!

Makers  Türkiye’nin paydaşları arasında olduğu, İşin Geleceği Platformunun düzenlediği Türkiye’nin ilk Future of Work Zirvesi 10 Mayıs 2018’te Maslak Uniq Hall’da gerçekleşti. 600’e yakın yönetici, insan kaynakları uzmanı, pazarlama uzmanı ve girişimcilerin katıldığı etkinlikte açılışı TEDxReset Kurucusu Ali Üstündağ yaptı. Daha sonra İşin Geleceği Platformu Kurucularından Expertera‘nın CEO’su Alp Sezginsoy, önümüzdeki dönemde iş yapış şekillerimizin nasıl değişeceğine, on-demand ecomony(talebe dayalı ekonomi) ile freelancer dünyasının plaza çalışanlarının hayatını nasıl değiştireceğinden, anlam odaklı organizasyonlara kadar İşin Geleceği hakkında bir konuşma yaptı. Etkinlik sponsoru Akbank’ın İnsan Kaynakları ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce ise kurumsal dünyadaki dönüşümü, sistemlerin çalışanlar üzerindeki etkisini ve faydasını anlatarak İşin Geleceği’ne farklı bir boyuttan baktı. Redesign Business Kurucu Ortaklarından Yiğit Kulabaş ve Engin Çomakçı servis tasarımı üzerine, Applied AI Kurucusu Cem Dilmegani Yapay Zekanın iş yapış şekillerimizi nasıl etkileceğine dair, Purposeful Business Kurucusu Özlem Erol ise anlam odaklı organizasyonlar üzerine konuştu.

Makers Türkiye kurucusu Ongun Tan ise Makers Türkiye’nin hem öğrenme hem inovasyon hem de üretim konularındaki deneyimlerinden yola çıkarak çevik öğrenme, anlam odaklı öğrenme ve yalın girişimcilik konularını ele aldı.

Daha sonra yalın girişimcilik ile ilgili yaptığı atölyede yoğun ilgi olan Ongun Tan, ayakta birçok katılımcı ile bu çalışmayı da fayda odaklı bir şekilde katılımcılar ile beraber tamamladı. İşin Geleceği Platformu ortaklarından Makers Türkiye, Makers Türkiye Boost servisi, performans ve içerik pazarlama yöntemleri ile, çok kısa zamanda çok düşük bütçelerle, etkinliğin 3.5M kişiye ulaşmasına ve %8 gibi yüksek tıklama oranı ile 600 kaydın alınmasında büyük rol oynadı.

İşin Geleceği Platformu, Future Of Work etkinliklerine workshoplar ve zirveler halinde devam edecek. Siz de kurumunuzda İşin Geleceğine dair atölye çalışmaları ve konuşmalar deneyimlemek isterseniz bize her zaman ulaşabilirsiniz: [email protected]

bir yorum bırakın