Etki Yaratan miniHackathon Kurgumuzla Danone ile Birlikteydik!

Danone Türkiye İşe Alım Sürecinde inovasyon: Mini Hackathon!

Kurumlar için girişimcilik yetkinlikleri de dahil yeni nesil birçok farklı yetkinlik sağlayan mini Hackathon kurgumuzu Danone Türkiye ile gerçekleştirdik. Yaklaşık 3.000 adayın 35 kişiye indirilmesinden sonra işe alınacak 9 kişinin seçilmesi sürecini, deneyim odaklı miniHackathonumuz ile kolaylaştırdık.

Mini Hackathon İnovasyon Servisleri
Girişimci olmayanlar için Girişimcilik Yetkinlikleri
Anlam Odaklı Program

“En anlamlı yolculuğunu tasarla” konsepti ile Kurucumuz Ongun Tan’ın yaptığı konuşma sonrasında, 35 çalışan adayı ile girişimcilik temalı mini Hackathon gerçekleştirdik. Yeni işe girecek adayların birlikte çalışma, liderlik, esnek ve çevik çalışma gibi 21.yy yetkinliklerinin yanı sıra, dijital ve soft yetkinliklerinin değerlendirildiği 3 saatlik workshop sonucunda Danone Türkiye’de anlamlı yolculuğuna başlayacak genç yetenekler belli oldu!

Saatler İçinde Fikirden Konsepte

Mini Hackathon kurgumuz fikir geliştirme ile başlıyor. Katılımcılar fikir geliştirme atölyesi sonrasında seçilen fikirleri hızla prototip haline getirmenin yöntemlerini öğreniyorlar. Yine bu sırada gruplar bölünerek fikrin hılza elle tutulur hale getirilmesi için fiziksel ve dijital varlıkların hazırlığını yapıyorlar. Fikirden konsepte geçişi en hızlı şekilde deneyimleyerek beraber çalışma, elle tutulur çıktılar üretme, problem çözme ve baskı altında çalışma gibi bir çok yetkinliği de deneyimlemiş ve kullanmış oluyorlar. En son aşamada sunumlarla devam eden kurgumuz, grupların keyifli, rekabetçi ve hızlı sunumları sonrasında sona eriyor.

Yeni Dünyaya Adapte Olun

Yarım gün ile tam gün arasında süren bu inovasyon etkinliğimiz,  katılımcıların beraber çalışma, beraber üretme, zaman baskısı altında çalışabilme, iletişim ve dijital yetkinliklerinin gelişmesi yetkinliklerini hızlıca geliştiriyor ve değerlendirilmesini sağlıyor. Kurumlar için girişimcilik, işveren markası ve akademiler aracılığı ile yaptığımız kurgularla ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz.

İşe alım ve işveren markası kurgularında inovasyon için bize ulaşın.

Danone Türkiye ile mini Hackathon etkinliğimizin videosu için tıklayın.

bir yorum bırakın