En Güzel İş Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey! Fütürist Nedir?

Fütürist kelimesini duyduğunuzda aklınıza ne geliyor? Fuarda duran falcıları düşünebilirsiniz, 50 dolara, gerçek aşkı bulacaksanız ve ne zamandan beri yaşayacağınız diğer güvensizlikleri ele alırsanız, hangi yaşta öleceğinizi öğrenebilirsiniz. Ancak falcıların tahminlerini ilahi kuvvetlere ve mistik açıklanamayan güçlere dayandırdığı yerde , fütüristler tahminlerini taş soğuk gerçeklere dayanarak yaparlar. Bir fütürist, tanımladıkları gelecekteki eğilimlere dayanarak tahminlerde bulunan bir tür danışmandır. Onların bakış açısı, şirketlerin ürünleri nasıl tasarladıklarını ya da toplulukların sosyal yardımlarını nasıl yürüttüğünü etkileyebilir; bu da fütürist olmayı resmen tüm zamanların en havalı işlerinden biri yapar .

Ford’un şirket içi fütüristi Sheryl Connelly , Bustle’a “Gençken, bu işin var olduğunu bilmiyordum, bu yüzden sık sık kendime nasıl geldiğimi soruyorum” diyor . “Gerçekten yapmak istediğim bir sanatçıydı. Ama geriye baktığımda ilahi müdahale ya da kaderim olduğunu hissediyorum.”

Connelly gibi fütüristler günlerini trendleri tanıyarak, neden tanıdıklarını açıklayarak geçirir ve trendin küresel ölçekte nasıl bir etki yaratabileceğini önerir – böylece markalar gelecekteki ürünleri için ileri görüşlülük anlayışından yararlanabilirler. Ses kompleksi mi? Katılıyorum, bu yüzden bu işle ilgili akıllara durgunluk veren gerçeklerin yanı sıra herkesin düşebileceği bir alan olduğunu öğrendiğimde şaşırdım. Gelecekteki fütüristlerin bu sıra dışı kariyer yolu hakkında bilmeleri gereken 12 şey var.

1. Belirli Bir Derece Gerektirmez

Bir fütürist olmak için fütürizm çalışmanıza gerek yok. Aslında, birçok öğrenci bu işin var olduğunun farkında bile olmayabilir. Connelly fütürizme kazara girmeye başladı – Ford’un çağrı merkezinde 1-800 hattını yanıtlayarak çalışmaya başladı. Connelly, “Lisans eğitiminde finans okudum, hukuk fakültesine gittim, MBA yaptım” diyor. “Fütürist bir rol için hazırlandığımı hiç düşünmemiştim ve konuşmanın gizli tarifi olduğunu sanmıyorum, ama benim için – finans bana temelleri öğretti, MBA bana stratejiyi gerçek dünyaya nasıl uygulayacağımı öğretti. ve hukuk derecesi araştırma açısından çok yardımcı oldu. ”

Fakat! Bunu yapmak istersen * yapmak * istersen, şimdi bunun için bir program var. Connelly “Gelecek zamanda bir dereceye kadar mezun olabilirsiniz – Teksas veya Teksas’ta,” diyor. “Herkes yapabilir: disipline sahipseniz, sürekli olarak nasıl ve niçin ve nerede olduğunu sorarsanız ve çok iyi ifade edilmiş bir bakış açısıyla destek verirseniz, diğerlerini ikna edersiniz.”

2. İçinde Anlatılan Hiçbir Şans Yok

Yaygın bir yanılgı, fütürizmin tüm hurma okuması, çay yaprağı ve tarot kartı yorumlaması olduğudur – ancak bu durumdan daha fazla olamaz. Connelly, “Fütürist unvanına sahip olmak göz korkutucu çünkü insanlar küfür ediyor” diyor. “Kristal topunun nerede olduğunu veya kazanan piyango numarasının ne olacağını bilmek istiyorlar. Bunlar benim aldığım sıkça sorulan sorular!” Gerçekte, fütürizm, noktanızı çok rasyonel, iyi araştırılmış, ikna edici bir argümanla destekleyebilmektir.

3. Eğilimlere Dikkat Etmelisiniz

Bir fütürist olmanın anahtarı, eğilimleri belirlemek, neden önemli olduklarını ve bunun altında yatan itici güçlerin ne olduğunu ve dünyaya ne gibi etkileri olacağını açıklayabilmek. Connelly, “Eğilimler büyük işletmelerde ortak bir yerel hale gelmeye başlıyor” diyor. “Daha verimli iletişim kurmamıza yardımcı oluyor, çünkü tüm farklı bölümlerden insanlar onlara başvurabilir.”

4. Çok Okur!

Bir fütürist, zamanlarının çoğunu, eşsiz görüş noktalarını geliştirmek için bilgi toplamak ve analiz etmek için harcarlar. Connelly, “Okumak için çok zaman harcıyorum” diyor. “Sizin bakış açınıza göre araştırma yapmak zorundasınız, ve bir kez buna sahip olduğunuzda, zamanınızın geri kalanı, onu kurum genelinde iletmek ve iletmek için harcanır.”

5 Çalışmanızın Küresel Etkileri Olacak

Bir fütürist gibi düşünmeye başladığınızda, yardım edemezsiniz ama ideolojinizi zihninize giren her düşünce trenine uygulayabilirsiniz. Connelly, “Fütürist olarak, her zaman insanlardan geri çekilmelerini ve başka bir bakış almalarını isterim” diyor. “Çok daha geniş bir bakış açısı yaratıyor: artık sadece yerel etkilere odaklanmıyorsunuz, ancak büyük resmi görmeye çalışıyorsunuz. Hepsi birbirine bağlı.”

6. Birçok İnsanla İşbirliği Yapacaksınız

Trend raporlaması ve yönlendirmeler farklı endüstriler ve meslekler arasında ortak bir ortaklık haline geldiğinden, fütüristler genellikle birçok insanla çalışacak: mühendislerden ve tasarımcılardan PR departmanlarına veya CEO’lara kadar. Connelly, “Önemli bir adım, birkaç ekiple ayrı ayrı işbirliği yapmak ve birlikte çalışmak” diyor. “Birlikte, iç görülerinizi entegre etmenin yollarını arayacaksınız. Gerçekten kritik olan şey, insanları sürekli bir araya getirmenin yollarını bulmak.

7.Sabır Erdemdir!

Gelecekteki eğilimleri ve fenomenleri tahmin ederken, gerçek şu ki, işinizin derhal etkisini göremezsiniz – en azından bir süre. Connelly, “Sabrın girdiği yer.“ Çalışmanın bir fark yaratabilmesi için her zaman bir tür tezahür etmeye odaklanıyorum ”diyor Connelly. “Ama sahip olacağın dalgalanma etkisini her zaman bilmeyeceksin, bu yüzden sabırlı olmalısın.”

8. Aslında Geleceği Tahmin Edemezsin

Tabii ki, fütüristler yok aslında bir yaşam için geleceği tahmin. Connelly, “Bir fütürist olarak işim, insanlara geleceği tahmin edemediklerini hatırlatmaktır” diyor. “Yaptığım şey statükoya geri dönmek ve beklenmeyenleri beklemek. Fiziksel gerçekleri, ekonomik etkileri vb. Göz önünde bulunduruyorum” Bunun yerine, tüm olasılıkları ve uç noktaları hesaba katarlar ve bir dizi farklı sonuç için hazırlanırlar.

9. Çalışmanız, Ürünlerin Tasarlanma Yolunu Etkileyebilir

Ford’un şirket içi fütüristi olan Connelly’nin çalışması, popülasyonun büyük bir bölümünün yaşlandığını hatırlatarak şirketin ürün tasarımını etkiledi. Connelly, “Yakında 60 yaşın üstünde olacak ülkenin büyük bir kesimi var ve onların ihtiyaçlarını nasıl karşılayabileceğimizi düşünmeye başlamamız gerekiyor.” Diyor. “Birileri büyüdüğünde, yanıt süresini geciktirdi, görme bozukluğu ve hareket kısıtlılığı sınırlı kaldı. İşim, tasarımcılara ve mühendislere girdi, yaşlanacak bir popülasyonun gereksinimlerini bu olaydan önce ele almaya teşvik etti; 16 veya 61 olan tüketicilere hitap eden bir yöntem. ”

10. Farklı Düşünmeyi Öğreneceksiniz

Fütürist olduğunuzda, yaptığınız her şeyi sorgulamaya başlayacaksınız ve bunun toplum üzerindeki etkisi – bu işin kaçınılmaz bir yan etkisi. Connelly, “Bu şekilde düşünmeye başladığınızda, her düşünce dizisine uygularsınız” diyor. “Bir şirket ne yapardı, ama bunu aileme nasıl uygulayabilirim? Ya da topluluğuma mı? Ya da çocuklarım? ‘Kendine sürekli olarak’ Eğer öyleyse ne olacak?

Kaynak: https://www.bustle.com

Yorum yap