Öğretmenler için Ara Tatil Teknoloji Kampı

Öğretmenler için Ara Tatil Teknoloji Kampı

Eğitim kalitenizi artırmak, öğrencilere keyifli ders ortamı yaratabilmek, farklı öğrenme biçimlerine hitap etmek, ders ürünlerinizi sınıf içi ve sınıf dışı ortamlarda kullanmak, müfredat konularını yeni yaklaşımlarla, daha merak uyandırıcı şekilde öğretmek ve ders planlarınızı eğitim teknolojileri tasarımları ile revize etmeniz için bu eğitimi Makers Türkiye’den almalısınız.

Bu eğitim ile hangi branştan olursanız olun derslerinizi teknoloji kullanarak daha etkin ve eğlenceli hale getirebileceksiniz. İşiniz kolaylaşırken, öğretme yetkinliğiniz de artacak.

%20 İndirim Fırsatı Devam Ediyor! Son 3 Yer!

Bu eğitim ile neler kazanacaksınız?

1.Gün Kurgusu

K-12 Teknolojik Ders Tasarımı

 • 21.yy becerilerinin teknoloji kullanımı ile kazandırılması
 • Eğitim Teknolojileri uygulama örnekleri
 • Disiplinler arası çalışmalar hazırlama
 • Tasarım Odaklı Düşünme

Bu başlıklar altında yapılacak etkinliklerde artık teknolojiyi ders planlarınıza doğru bir şekilde entegre etmeyi ve nitelikli ünite planları hazırlamayı öğreneceksiniz.

2.Gün Kurgusu

Flipped Learning ile Dijital Ders Materyali Tasarımı

 • Kendi yarattığınız(bookcase) kütüphanede oluşturduğunuz “Dönüştürülmüş Sınıf Metoduna” uygun dokümanlarınızı hazırlayabileceksiniz.
 • İşletim sisteminden (Windows, Mac os vb.), cihazdan (telefon, tablet, bilgisayar vb.), mekandan (sınıfiçi, sınıf dışı)  ve zamandan (ders saatinde veya ders dışı zamanlarda) bağımsız olarak çalışabilecek bir formata dönüştürebileceksiniz.
 • Güncel Web 2.0 araçlarıyla ve K8 apletlerini kullanarak sonsuz soru üretip hazırladığınız ders materyalinizi hayal gücünüzü de katarak zenginleştirebileceksiniz.

%20 İndirimli Fırsattan Son 3 Yer!

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitim ne zaman ve nerede gerçekleşecek?

 • 28 Ocak 2019 Pazartesi 21.yy Öğretmenleri için Teknoloji Yol Haritası 
 • 29 Ocak 2019 Salı Flipped Learning ile Dijital Ders Materyali Tasarımı

12:00 – 17:00 saatleri arasında, Makers Türkiye’nin İstiklal Caddesindeki ofisinde yapılacaktır. Program Taksim İstiklal Caddesi üzerinde olan Makers Türkiye Ofisinde gerçekleşecektir.

2. Eğitime kimler katılabilir?
Eğitimimize mesleğine yeni başlayan ve ilk yılları olan kendini geliştirmek isteyen, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım öğretmenleri, Teknoloji ve Tasarım öğretmenleri, Sınıf, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Türkçe, Matematik, İngilizce Öğretmenleri ve eğitim teknolojilerini derslerinde uyarlamak isteyen tüm öğretmenler katılabilir. Eğitimimiz tüm branşlardaki öğretmenlere hitap etmektedir.

3. Eğitim sertifikalı mıdır?
Katılımcılara Makers Türkiye “Okulunda Teknoloji Liderliği” katılım sertifikası verilecektir.

4. Kesin kayıt için kredi kartı ile taksitli eğitimi satın alabilirsiniz:

 • Fırsat 2 günlük program için 17 Ocak Perşembe gününe kadar geçerli %20 indirim!(Son 3 yer)
 • Fırsat Yeni mezun öğretmenlere ve devlet okullarına sınırlı kontenjana sahip artı %5 indirim (Son 2 yer) İletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurunuz.
Kesin Kayıt | %20 İndirim 289TL +kdv

Grup ve okul indirimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5.Eğitmenler

Ceyhun Duralioğlu

Yaklaşık 5 senedir eğitim teknolojileri tarafında uzmanlığı bulunan Ceyhun Duralioğlu, Türkiye’nin seçkin okullarında yüzlerce öğrenciye teknoloji eğitimi verdi. Aynı zamanda bulunduğu kurumlardaki teknolojik dönüşümü sağlamak için eğitimen eğitimi, alan ve etkinlik tasarımı konusunda ciddi deneyimi olan Ceyhun şu anda Makers Türkiye Eğitim ekibinin yöneticisi.

 

 

 

 

 M.Sc Tuğrul ALPI

Matematik bölümünden derece ile mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesinde Uygulamalı Matematik alanında yüksek lisans (Modeling wave propagation ın piezoelectric materials) tezini vermiştir. Netron Bilişim Akademisinden MCPD (Microsoft Certified Professional Developer) sertifikası ve Bahçeşehir Üniversitesinden BAUSTEM STEM Lider Öğretmen sertifikası almıştır. Bir süre yazılım (C#, Asp.net,SQL) sektöründe çalıştıktan sonra özel okullarda matematik öğretmenliği ve eğitim teknoloğu olarak görev yapmıştır. Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması danışma kurulu üyesi olan Tuğrul ALPI’nın Oran Yayıncılık tarafından yayımlanmış matematik ders kitapları bulunmaktadır. Ulusal ve uluslar arası platformlarda öğretmen eğitimleri yaparak eğitimde teknoloji entegrasyonu ve dijital eğitsel programlar konusunda araştırmalarını sürdürmekte olan Tuğrul ALPI aynı zamanda Makers Türkiye eğitmeni olup, Flipped Learning ile Zenginleştirilmiş Dijital Ders Materyali Tasarımı eğitimi vermektedir.

 

Serap SAYIM

Bilgisayar Öğretmeni ve Eğitim Teknolojileri Uzmanı olan Serap SAYIM Yüksek lisans eğitimini Yönetim Bilişim Sistemleri üzerine derece ile tamamlamıştır. Uzun yıllardır öğretmenlik ve Eğitim Teknolojileri Koordinatörü görevlerini yürüterek hem öğrencilerin Bilişim Teknolojileri ile tanışmasını sağlamış hem de öğretmenlerin mesleki gelişimleri ve okullarda teknoloji entegrasyonu noktasında liderlik etmiştir.

Ulusal ve uluslar arası platformlarda öğretmen eğitimleri yapan Serap SAYIM mesleki kariyerine Türkiye’nin en seçkin eğitim kurumlarından biri olan MEF Okullarında Bilgisayar Öğretmeni olarak devam etmekte aynı zamanda Makers Türkiye çatısında Flipped Learning ile Zenginleştirilmiş Dijital Ders Materyali Tasarımı eğitimi vermektedir.

 

 

6.Eğitim hakkında nasıl daha detaylı bilgi alabilirim?
Form doldurarak avantajlı erken kayıt fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Daha fazla bilgi, sonraki eğitim duyuruları ve ön kayıt fırsatları için lütfen aşağıdaki formu doldurun.