KolektifStartup! Girişimcilik Programı

Kurumsal Dünya, güzel bir okul. Hiyerarşinin, süreçlerin, insan ve kapasite yönetiminin çok iyi anlaşılabileceği, raporlama, performans yönetimi gibi kavramların çoğunlukla iyi işlediği yapılar. Kurumsal bu alanlarda güçlü iken, hız, çeviklik, yenilikçilik, inovasyon konularında oldukça zayıf kalıyorlar. Bu günlerde, birçok kurumsal çalışan mevcut kabuğundan çıkıp yeni şeyler yapmak istiyor. Ancak bu da göründüğü kadar kolay değil. Mevcut gelir akışından bir anda vazgeçerek yepyeni bir gelir modeline, girişimciliğe geçmek, çoğu kurumsal çalışan için alınabilecek bir risk değil.

Kurumsal Çalışanlar Startup Kuruyor!Kurucumuz Ongun Tan, yaklaşık 15 sene kurumsal hayatta, hem pazarlama hem teknoloji ekiplerinde çalıştıktan sonra, son 4 senedir farklı startupların kuruculuğunu ya da ortaklığını yapıyor. Bu girişimlerin bir kısmı başarılı olamayarak kapandı, bir kısmı beklemede ve bir kısmı da başarılı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Makers Türkiye ekibi olarak, kurucumuzun deneyimlerinden faydalanarak, kendisinin de zamanında hissettiği “kurumsaldan çıkmak, farklı birşeyler yapmak” isteğini karşılamak üzere yepyeni bir program lanse ediyoruz: KolektifStartup!

Bu program kapsamında;

 1. Başvurular sonrasında seçilmiş profiller ile hızlandırılmış girişimcilik eğitimi
 2. Fikir seçme ve fikri test etme süreçleri
 3. Katılımcılarla beraber fikri ticari bir yapıya sokarak büyütme süreci

yer alacaktır. Yani hem girişimciliği öğreneceğiz hem de inandığımız bir fikri gerçek hayatta ticari bir girişime dönüştüreceğiz. Dünyada belki de ilk kez denenecek bu modele sen de katıl!

Konular

 1. Yalın Girişimcilik Yöntemleri
 2. Startup Finansı, ölüm vadisinde iken finansal konuların önemi
 3. Startup Hukuk ile nasıl ilgili olabilir?
 4. Dijital Pazarlama ve Growth Hacking – Biraz Satış Yapalım!
 5. Teknoloji ve Siber Güvenlik Yönetimi – Olmazsa olmazlardan!
 6. Startup Satış ve Pazarlama Yöntemleri – Yatırımcı Sunumu, Ürün Sunumu, CEO Talk

Fikir Seçimi Sonrası Gruba Katılmanız Durumunda

 1. Fikir Testi ve Hedef Kitle Bul!
 2. Hızlı İş Modeli Oluştur!
 3. Hedef oluştur ve Satışa Başla!

Sizlere aşağıdaki bilgi formunu doldurmanız ile birlikte, programa ait detaylı bilgi ve sorularla dönüş yapacağız.