Flipped Learning ile Dijital Ders Materyali Tasarımı

SON 4 KONTENJAN!

Değerli öğretmenlerimiz, eğitim gönüllüleri, içerik yaratıcıları!

Eğitim kalitenizi artırmak, öğrencilere keyifli ders ortamı yaratabilmek, farklı öğrenme biçimlerine hitap etmek, ders ürünlerinizi sınıf içi ve sınıf dışı ortamlarda kullanmak için bu eğitimi Makers Türkiye’den almalısınız.

Neden Bu Eğitimi Almalıyım?

Öğrenmeleri için en güçlü araçlar, aslında öğrencilerin kullanmayı en sevdikleridir. Bu eğitimden sonra hazırladığınız ders materyallerini öğrencilerinizle paylaştığınızda sihirli şeyler olacaktır. Her düzeyde bireysel öğrenim için benzersiz fırsatlar yaratabilirsiniz.

Eğitim hayatına büyük bir yenilik getirecek görsel eğitim gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Ülkemizde de farklı projeler ile akıllı tahtalar, bilgisayarlar, tabletler (1-1 & Shared) sınıf ortamına girdi.

Flipped Learning modelinde öğrenciye bilginin aktarımı öğretmenler tarafından hazırlanan dijital materyaller yardımıyla gerçekleştirilir. Böylece bilginin transferi, grupla öğrenme alanından çıkarak kişisel öğrenme alanına girer.

Alacağınız bu eğitim ile hazırlayacağınız materyaller sayesinde “her öğrenci için, her seviyede ve her sınıfa” uygun etkileşimli interaktif dokümanlar, dijital kitaplar & fasiküller hazırlayabilirsiniz.

Hazırlayacağınız materyallerin baskı alınmış gerçek kitaplara benzemesi ilk başta en çok dikkati çeken özelliklerden. Bunun yanı sıra hazırladığınız videoların (konu anlatım, soru çözüm, ispat vb.) tek tıkla öğrenciler tarafından izlenmesini sağlayabilir, Üç boyutlu bir grafik ekleyebilir, soru veya kelimeler üzerine açıklayıcı resimler koyabilir, farklı dillerde seslendirme dosyaları hazırlayıp fasikülünüzde kullanabilirsiniz. Ödevler ekleyebilir, online quiz ve sınavlar yapıp sonuçlarını otomatik olarak öğrenci bazlı mailinize alabilirsiniz.

Bu eğitim ile neler kazanacaksınız?

  • Kendi yarattığınız(bookcase) kütüphanede oluşturduğunuz “Dönüştürülmüş Sınıf Metoduna” uygun dokümanlarınızı hazırlayabileceksiniz.
  • İşletim sisteminden (Windows, Mac os vb.), cihazdan (telefon, tablet, bilgisayar vb.), mekandan (sınıfiçi, sınıf dışı)  ve zamandan (ders saatinde veya ders dışı zamanlarda) bağımsız olarak çalışabilecek bir formata dönüştürebileceksiniz.
  • Güncel Web 2.0 araçlarıyla ve K8 apletlerini kullanarak sonsuz soru üretip hazırladığınız ders materyalinizi hayal gücünüzü de katarak zenginleştirebileceksiniz.

Eğitim sertifikalı mıdır?

Katılımcılara Makers Türkiye Tech Educator Sertifikası verilecektir. Ayrıca Eğitmen Eğitimi Sertifika Programımıza liste fiyatı üzerinden %35 indirimli faydalanma fırsatı!

Eğitmenler: Serap SAYIM, Tuğrul ALPI

Program ne zaman ve nerede yapılacak?

8-9 Aralık 2018 tarihinde, 10:00 – 17:00 saatleri arasında, Makers Türkiye’nin İstiklal Caddesindeki ofisinde yapılacaktır.

Eğitim ücreti nedir? Nasıl satın alabilirim?
Eğitim 600TL+KDV’dir.  En erken kayıt indirimli fiyat 449TL+KDV’den 8 kontenjanımız dolmuştur. Limitli sayıda indirimli ikinci barem 499TL+KDV’den şimdi satın alabilirsiniz.

2 kişi indirimli toplam 849TL+KDV için tıklayın.

Makers Türkiye sosyal medya hesabı takipçilerine, daha önce Makers Türkiye’den eğitim almış katılımcılarımıza özel kupon kodumuz mevcuttur. Bize [email protected] adresimizden ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi, sonraki eğitim duyuruları ve ön kayıt fırsatları için lütfen aşağıdaki formu doldurun.