Digital Design to Physical Objects

Fikirlerimiz, hayalimizde kurduğumuz objeler, ihtiyaçlarımız artık bunların hepsini somutlaştırmak çok kolay! Labs servisimizde vermiş olduğumuz üç boyutlu baskı desteğinin yanında sizlere ileri üç boyutlu modelleme eğitimi sunuyoruz!

Eğitim İçeriği Nedir? 

Bu eğitimde, sistematik bir şekilde kullanıcı arayüzü, komutlara erişim, eğri çizimi ve düzenlemesi, yüzeyler ve katı modellerle ilgili bilgiler verilecektir. Yoğun ve dolu bir üç tasarım yapabilme eğitim programı olarak hazırlanmıştır.

Kullanılacak Program Nedir?

Açık kaynak programların yanı sıra ağırlık olarak  RHINOCEROS 3D programı kullanılacaktır.

Kimler Katılmalı?
Steam, MakerLab, FabLab alanlarında çalışmakta olan ve hiçbir sayısal tasarım ve üretim programı tecrübesi bulunmayan, kendini geliştirmek isteyen DIY’ler, makerlar, tasarım fakültesi öğrencileri, robotik kulüplerinin tasarıma meraklı kesimleri ve Rhinoceros modelleme yazılımının özelliklerini ve konseptini verimli bir şekilde alanında yetkin eğitmen mentorlüğünde öğrenmek isteyen kişiler eğitimimize katılabilir.

 1. Türkiye’nin ilk, en deneyimli ve en büyük maker inisiyatifi olan Makers Türkiye’nin deneyimli eğitmenlerindeneğitim alacaksınız.
 2. Sertifikaya hak kazanmanız durumunda siz de Makers Türkiye eğitimlerine profesyonel eğitmen olarak katılabileceksiniz.
 3. Endüstriyel Tasarım alanında uzman eğitimciler ile tasarım alanında mentorluk desteği alabileceksiniz..
 4. Bitirme projesi ile proje tabanlı öğrenimve ekip olma kültürünü deneyimleyeceksiniz.
 5. Sertifika almanız durumunda Makers Türkiye Networkünün ayrıcalıklarından faydalanacaksınız.
 6. Bu eğitim sayesinde, eğitimde kullanılacak olan programın kendi yetkinlik sertifika sınavını geçebilir düzeye gelecek olan katılımcılar Türkiye’de bulunan ARTC merkezinden (Authorized Rhino Training Center) verilmekte olan yetkinlik sertifika sınavına %10 indirimli başvuru hakkına sahip olacaktır.

 

Eğitim İçin Gerekli Seviye ve Teçhizatlar Nelerdir?
Eğitim için bir ön bilgi ihtiyacı yoktur. Eğitimler başlangıç seviyesinden başlamaktadır. Tüm kit ve teçhizatlar Makers Türkiye tarafından karşılanacaktır. Katılımcıların kişisel bilgisayarlarını getirmeleri gerekmektedir. Dilerseniz, önceden belirtmeniz koşulu ile laptop kiralama da yapılır. Atölyeler esnasında kullanılacak elektronik setler tarafımızca sağlanacak ve eğitim sonunda size hediye edilecektir.

Ön Şartlar

Katılımcılardan temel Windows bilgisi ve modelleme, tasarım yapma isteği beklenmektedir. Önceden edinilmiş modelleme tecrübeleri yardımcı olacaktır ancak gerekli şartlardan değildir.

Eğitim Sonu Çıktısı Ne Olacaktır?

Bu eğitimden sonra eğitim alan kişiden aşağıdakileri yapabiliyor olması sağlanacaktır;

 • Rhino modelleme penceresinde rahatça gezinebilmek
 • Serbest modelleme ya da detay modelleme gerekliliklerini anlayabilmek
 • Eğri, yüzey ve katı model oluşturabilme ve düzenleyebilme
 • Hassasiyet için modelleme yardımcı araçlarını kullanabilme
 • Rhino modellerinin basit görselleştirmelerini yapabilme

Aşağıdaki bilgi formu doldurmanızı takiben size programa ile ilgili detaylı bilgi ve sorularla dönüş yapacağız. Programın takvimi katılımcı profilin seçiminden sonra belli olacaktır.